شنبه ۱۸ مهر ۱۳۸۸ - ۱۹:۱۹
۰ نفر

همشهری‌آنلاین: جزئیات سیستم عامل بعدی مایکروسافت توسط یکی از کارمندان این شرکت به‌صورت تصادفی برروی پروفایل شبکه اجتماعی‌اش ارسال شد.

به گزارش ایسنا، رابرت مورگان که یکی از اعضای ارشد گروه پژوهش مایکروسافت در هفت سال گذشته بوده است جزئیات ویندوز 8 را برروی پروفایل‌اش در Linkedin که سایت شبکه اجتماعی برای متخصصان حرفه‌یی است، ارسال کرد.

طبق جزئیات اعلام شده توسط مورگان، وی در حال کار برروی پروژه پژوهش و توسعه شامل معماری 128 بیتی سازگار با هسته ویندوز 8 و طرح پروژه ویندوز 9 است.

در صورتی که این جزئیات درست باشند سیستم عامل جدید پیشرفت بزرگی برای مایکروسافت خواهد بود که در حال حاضر نسخه‌های 32 بیتی و 64 بیتی از ویندوز 7 را ساخته است.

ساخت معماری 128 بیتی به معنی استفاده مایکروسافت از دستگاه‌هایی است که از پردازنده‌های سریع‌تر و سخت‌افزار جدید استفاده می‌کنند.

استیو بالمر، مدیر اجرایی مایکروسافت تایید کرده است که این شرکت در حال کار برروی یک سیستم عامل کلاینت است که بعد از ویندوز 7 عرضه می‌شود اما جزئیات آن را منتشر نکرده است؛ به گفته وی، انتظار می‌رود زودترین تاریخ معرفی سیستم عامل جدید سال 2012 باشد. [ویندوز7؛ رضایت‌بخش و کامل]

کد خبر 92510

برچسب‌ها

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز