همشهری آنلاین: یک زوج تایوانی نیم قرن را با خوشی کنار هم سپری کرده‌اند، چون شوهر هر روز یک سیب به همسرش می‌دهد تا شیرینی ازدواج‌شان حفظ شود.

خبرگزاری آلمان از تایپه گزارش داد، لی تا-پین 77 ساله و سونگ چین یو 74 ساله راز حفظ ازدواج شاد خود را هنگام جشن گرفتن پنجاهمین سالگرد ازدواج خود در کائوسیونگ در جنوب تایون فاش کردند.

عکسی که از این زوج در روزنامه مریت تایمز چاپ شد، لی را در کت و شلوار دامادی و سونگ را در لباس عروس نشان می‌دهد که مشغول تجدید پیمان زناشویی خود بودند و هر یک سیب سرخی در دست داشتند.

سنت آنها با این میوه سه ماه پس از آغاز ازدواج‌شان شروع شد، زمانی که لی سرباز ذخیره ارتش بود و به خدمت 30 روزه فراخوانده شد.

لی که می‌دانست سونگ سیب خوردن را دوست دارد، یک سبد سیب برای او برد و گفت هر روز که دلش برای همسرش تنگ شد، یکی از آنها را بخورد.

وی گفته بود: "زمانی که خوردن 30 سیب را تمام کردی، به خانه برمی‌گردم و با هم خواهیم بود."

از آن زمان لی مدام برای سونگ سیب خرید، به طوری که او هر روز یک سیب می‌خورد. تنها استثنا زمانی بود که میوه‌فروشی‌ها به خاطر روزهای توفانی تعطیل بودند.

سونگ گفت: "از زندگی شیرینی لذت بردم، زیرا همسرم سیب‌های شیرینی را برایم می‌آورد."

در دهه‌های 1960 و 1970 سیب گران بود، چون تایوان تولیدکننده این میوه نبود و مجبور بود این محصول را از آمریکا وارد کند. یک سیب سرخ خوشمزه آن زمان 2 دلار قیمت داشت که می‌شد با پول آن برای مصرف چند روز یک خانواده غذا خرید.

کد خبر 92673

برچسب‌ها

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار