همشهری آنلاین: مانوئل اوریبه مرد مکزیکی 555 کیلویی که از شدت چاقی نمی‌توانست از جایش تکان بخورد توانسته است با کمک پزشکان 90 کیلو از وزنش کم کند.

به گزارش آسوشیتدپرس اوریبه، مکانیک 41 ساله که در شهر شمالی مکزیک، مونتری، زندگی می‌کند پنج سال بود که نتوانسته بود به علت چاقی مفرط تختخوابش را ترک کند. او شش ماه پیش در ژانویه سال میلادی جاری در تلویزیون کشور ظاهر شد و عاجزانه از مردم تقاضای کمک کرد.

متخصصان تغذیه و پزشکان در پاسخ به تقاضای او با تجویز یک رزیم غذایی پرپروتئین توانسته‌اند  تا به حال حدود 90 کیلوگرم از وزن او کم کنند. گیلبرتو مونتیل، وزیر بهداشت ایالت نوو لئون که شهر مونتری در آن واقع است، می‌گوید مقامات پزشکی وزن اوریبه را تحت نظارت دارند و کاهش وزن او را تایید کرده‌اند.

وریبه دوشنبه این هفته در حالی که دکتر بری سیرز ، مبدع رزیم لاغری The Zone،که برای بررسی پیشرفت کاهش وزن او آمده بود در کنارش بود گفت:" حالا احساس بهتری دارم و می‌توانم اندکی خودم را تکان دهم." البته او در حال حاضر تنها آنقدر توان دارد که بنشیند و ملحفه‌ای که بدنش را می‌پوشاند کنار بزند. هدف او این است که 350 کیلوگرم دیگر از وزنش را کم کند.

اوریبه  در دوران کودکی هم چاق بود و وزنش در سن نوجوانی به 120   کیلوگرم می‌رسید. اما از سال 1992 بود که افزایش وزن شدید او آغاز شد. او از پنج سال پیش زمین‌گیر شده بود. از هنگامی که او در شبکه Televisa  مکزیک ظاهر شد توجه جهانی را به خود جلب کرد .

او در حالیکه روی تخت آهنیش دراز کشیده  یک تلویزیون و یک کامپیوتر دم دستش دارد  که با آن  وب‌سایتش را روزآمد می‌کند.

او در توضیح مشکلش گفت: "مردم فکر می‌کنند که من می‌توانم یک گاو درسته را بخورم اما مشکل تنها خوردن زیاد نیست مشکل هورمونی هم وجود دارد. فعلا برنامه‌ام ادامه رژیم است و اگر موفق نشدم جراحی را مد نظر قرار می‌دهم."

کد خبر 880

برچسب‌ها

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز