معاون وزیر صمت با اشاره به رونمایی از بسته حمایتی و تشویقی از بخش صنعت، معدن، تجارت با نام «بسته خادم‌الرضا» یدر در روز صنعت و معدن،‌ گفت: این بسته مورد استفاده واحدها و فعالان تولید و تجارت کشور بوده و برای حمایت از آنهاست.

فرشاد مقیمی مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران

به گزارش همشهری‌آنلاین، فرشاد مقیمی معاون وزیر صمت امروز در نشست نقش صنعت و معدن در برنامه‌ توسعه هفتم، اظهار کرد: همه ساله برنامه و مراسمی در جهت گرامیداشت تولید و تجارت کشور از یکم تا ١٠ تیرماه که مصادف با روز صنعت و معدن می‌شود، تحت عنوان هفته‌ی صنعت و معدن برگزار و برنامه‌ریزی می‌شود که امسال نیز بیست و هشتمین دوره این مراسم برگزار خواهد شد.

وی افزود: بر اساس تصمیم‌گیری‌ها، مقرر شد که زین پس به‌جای تقدیرنامه، گواهی‌نامه به برترین‌ها در این مراسم اهدا شود؛ البته این طرح به سال جاری نخواهد رسید اما طبق برنامه‌ریزی‌ها از سال آینده، این امر اجرایی خواهد شد. این گواهی‌نامه‌ها قطعاً امتیازهایی برای صاحبان خود در بر خواهد داشت.

مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران افزود: بر اساس تصمیم‌گیری‌ها، مقرر شد که زین پس به‌جای تقدیرنامه، گواهی‌نامه به برترین‌ها در این مراسم اهدا شود؛ البته این طرح به سال جاری نخواهد رسید اما طبق برنامه‌ریزی‌ها از سال آینده، این امر اجرایی خواهد شد. این گواهی‌نامه‌ها قطعاً امتیازهایی برای صاحبان خود در بر خواهد داشت.

مقیمی همچنین با اشاره به بسته حمایتی برای فعالان حوزه تولید و تجارت، گفت: در این بسته حدود ۱۰۰ محور و موضوع، شناسایی‌شده تا در جلسه با رئیس‌جمهور نهایی و در روز صنعت و معدن امسال رونمایی شود که متأسفانه با شهادت رئیس‌جمهوری روبه‌رو شدیم، بدین ترتیب تصمیم گرفته‌شده که بسته مذکور به‌عنوان یادگار از رئیس‌جمهور شهید، به‌عنوان «یادگار خادم‌الرضا» رونمایی شود.

وی ادامه داد: این بسته مورداستفاده واحدها و فعالان تولید و تجارت کشور بوده و برای حمایت از آنهاست. هرچند که شاید این بسته همه چالش‌های مدنیر فعالان را در کوتاه‌مدت مرتفع نکند اما قطعاً بسیاری از مشکلات و چالش‌ها را -تا جایی که امکان‌پذیر بود که دولت می‌توانست در تصمیم‌های خود اعمال کند- رفع خواهد کرد.

مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران هدف این بسته حمایتی را تسهیل‌گری عنوان کرد و گفت: بخشی از این بسته از جنس این است که مشارکت مردم را برای حوزه فعالیت‌های تولیدی در فضای کسب‌وکار فراهم کنیم و بخشی هم بحث تسهیل‌گری برای فعالان تولید و تجارت را در فضای اقتصادی داشته باشیم.

کد خبر 862265
منبع: همشهری آنلاین

برچسب‌ها

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha