آبشار کیگا که یکی از زیباترین آبشارهای مرتفع بوده، شما می‌ توانید با آن آشنا شوید. این آبشار در اطراف تهران واقع شده و سالانه گردشگران زیادی دارد.

آبشار کیگا

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از فرارو، یکی از زیباترین آبشارهای دیدنی در ایران که شما می‌توانید با زیبایی‌های زیادی از آن آشنا شوید، آبشار کیگا بوده این آبشار در ارتفاعات زیبای تهران قرار دارد.

تهران همواره یکی از شهرهای دیدنی و توریستی بوده که سالانه گردشگران زیادی را جذب می‌کند. در روستاهای این نواحی شما می‌توانید با جاذبه‌های مهمی روبرو شوید. یکی از روستاهای دیدنی در اطراف تهران روستای کیگا بوده که با وجود امامزاده داوود میزبان گردشگران زیادی است. در بهار نیز این مکان مقصد گردشگران بوده و جذابیت‌های زیادی دارد.

سفر یک روزه اطراف تهران کجا بریم ؟ | راهنمای سفر به آبشار کیگا ؛ آبشاری مرتفع نزدیک روستاهای امامزاده داوود

آبشار کیگا کجاست ؟ | مسیر دسترسی به روستا

در مسیر دسترسی به این روستا باید به تهران بروید و میدان بهاران وارد مسیر جاده سولقون شوید. بعد از عبور سولقون به سمت امامزاده داوود راهی شده و به روستای کیگا می‌رسید.

در این روز دو جاده فرعی وجود دارد. جاده اول به سمت سنگان و جاده دومی نیز به سمت رندان و طالون دسترسی دارد. نرسیده به امامزاده داوود در مسیر سمت راست جاده فرعی شما وارد روستا می‌شوید و از این به بعد می‌توانید با مناظر زیبای این روستا آشنا شوید. این روستا از دیدنی‌های اطراف تهران است.

این روستا زیبایی‌های گردشگری زیادی داشته سالانه علاقه‌مندان زیادی از طبیعت بکر این نواحی دیدن می‌کنند. اگر قصد سفر به این منطقه گردشگری را دارید، بهتر است تا فصل بهار را انتخاب کنید. در این فصل آب و هوا معتدل‌تر بوده و البته با طبیعت سرسبز تری نیز روبرو می‌شوید.

اولین تجربه شما تجربه آشنایی با محلی‌های این روستا است. مردمانی مهمان نواز که به دور از هیاهوی شهری تهران زندگی ساده و در عین حال سالمی را انتخاب کردند. این روستا تقریباً دارای شیب‌های نسبتاً ملایمی بوده البته می‌توان گفت که یک روستای دره‌ای است و از این رو در قسمت‌هایی از آن شیب وجود دارد.

مسیر دسترسی به این روستا دشوار نبوده و چندان سخت نیست. شما می‌توانید با یک وسیله نقلیه به راحتی به این مکان تردد کنید. در مسیر آبشار کیگا زیبایی‌های زیادی پیش زوی شما قرار دارد.

بسیاری از گردشگران برای بازدید از آبشار مرتفع به این روستا می‌روند. به دلیل وجود حجم بارش‌ها و آب‌های رودخانه‌ای و آبشار در این نواحی طبیعت آن نیز سرسبز است. همانطور که مشاهده می‌کنید، درختان گردو چنار در کنار رودخانه و آب خنک به خوبی رشد کرده اند.

سفر یک روزه اطراف تهران کجا بریم ؟ | راهنمای سفر به آبشار کیگا ؛ آبشاری مرتفع نزدیک روستاهای امامزاده داوود

این روستا بهشت گردشگران بوده و با قدم زدن در قسمت‌های مختلفی از آن می‌توانید با جاذبه‌های زیادی روبرو شوید. کوچه‌های روستا نسبتا تنگ بوده، اما حس و حال خوبی به شما القا می‌کند. آبشار این روستا نسبتا مرتفع بوده و در فصل‌های مختلفی از سال جاری می‌باشد.

در حوضچه پایینی آبشار می‌توانید آب تنی کنید. در فصل زمستان این نواحی نسبتاً سرد است. پس پیشنهاد می‌کنیم که فصل بهار و تابستان را انتخاب کنید. صخره‌های این نواحی ارتفاع زیادی داشته اطرافیان پوشش‌های گیاهی متنوعی وجود دارد. مکان‌های دیدنی حومه تهران با این تنوع و زیبایی مورد توجه هستند.

کد خبر 860275

برچسب‌ها

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha