انتخاب پرده برای اتاق‌ خواب هم مانند هر قسمت دیگری از خانه، بایدها و نبایدهای خاص خودش را دارد و قوانینی که رعایت آن‌ ها الزامی است . در این مطلب مهم‌ترین آن‌ها را برای شما آورده‌ ایم.

اتاق خواب

به گزارش همشهری آنلاین، خانم‌های عزیز اگر به فکر تغییر پرده اتاق خواب‌تان هستید و به نقش تاثیرگذار آن بر زیبایی فضا اهمیت می دهید، ادامه مطلب را از دست ندهید. انتخاب پرده برای اتاق‌خواب هم مانند هر قسمت دیگری از خانه، بایدها و نبایدهای خاص خودش را دارد و قوانینی که رعایت آن‌ها الزامی است. در این مطلب مهم‌ترین آن‌ها را برای شما آورده‌ایم.

پارچه‌های سبک و نازک چشم‌نوازند اما اگر به‌ دنبال تاریکی مطلق هنگام خواب هستید، چندان به کارتان نمی‌آیند. اگر تاریکی اتاق برای‌تان مهم است، پرده بلک‌اوت گزینه مناسب شماست.

پرده آماده بخریم یا پرده بدوزیم؟

پرده آماده معمولا ارزان‌تر و بدون اتلاف وقت در اختیارتان قرار می‌ گیرد اما در مقابل، پیدا کردن پرده اندازه و مناسب اتاق دشوارتر است. اگر پرده بدوزید یا سفارش دوخت بدهید، پرده‌ای مطابق خواسته‌ها و شرایط اتاق‌تان خواهید داشت.

از پارچه‌ های چند لایه کمک بگیرید

با پارچه‌ های چند لایه طرح‌ های متنوع و سازگار پذیر ایجاد ‌کنید. پرده‌ های چندلایه جلوه‌ ای زیبا به اتاق می‌دهند، درحالی‌ که خرج زیادی روی دست‌ تان نمی‌ گذارند. دو نوع پارچه انتخاب کنید؛ یکی ضخیم و دیگری نازک و شفاف. از دو چوب‌ پرده برای آویزان کردن آن‌ها استفاده کنید. در پایان به طرحی زیبا می‌ رسید.

با پارچه‌ های کم‌رنگ فضایی آرامش‌ بخش ایجاد کنید

اتاق خواب مکان آرامش و استراحت است. بنابراین از رنگ‌ها و بافت‌هایی استفاده کنید که فضایی آرامش‌بخش ایجاد می‌کنند.

پارچه‌ های طرح‌ دار انتخاب کنید

خانم‌های عزیز اگر اتاق خواب ساده‌ای دارید و می‌خواهید تغییری کم هزینه و جذاب داشته باشید ،پارچه‌های طرح و نقش‌دار به شما این امکان را می‌دهند که جلوه جذاب و متنوعی به اتاق‌های ساده، به‌ویژه در خانه‌های اجاره‌ای بدهید. حواس‌تان به همخوانی رنگ پرده‌ها با دیگر لوازم اتاق باشد.

با ترکیب جنس و رنگ‌ جلوه‌ ای دوچندان خلق کنید

اگر جلوه بافت و رنگ پارچه را می‌پسندید اما نگرانید که ترکیب آن‌ها در فضایی محدود به اندازه پنجره، انتظارتان را برآورده نکند، بهتر است از رنگ‌ ها و پارچه‌ های خنثی برای ایجاد تعادل استفاده کنید. این ایده‌ به‌ صرفه است، زیرا می‌ توانید پارچه‌ های لوکس را در اندازه کم به‌ کار ببرید.

بهتر است پرده سقف تا کف را بپوشاند

اندازه پرده در نمای اتاق نقش مهمی دارد. هر چند از نظر کارکرد، کافی است پرده فقط پنجره را بپوشاند اما مماس شدن پرده با کف، نمایی با شکوه ایجاد می‌ کند.

فوت و فن انتخاب پرده مناسب برای اتاق خواب | پرده آماده بخریم یا پرده بدوزیم؟

از پارچه‌ هایی با نقش گل و گیاه بهره بگیرید

طرح‌ های گل‌ دار همیشه تأثیر خوبی در اتاق خواب ایجاد می‌کند. در طراحی سنتی از پارچه‌ هایی با طرح‌های مدرن از گیاهان استفاده کنید.

از پرده‌ برای ترکیب رنگ‌ ها استفاده کنید

پرده‌ نقطه شروع خوبی برای رنگ‌ دادن به اتاق خواب و ترکیب رنگ‌ هاست. رنگی را برای پرده‌ ها انتخاب کنید که جلوه برخی رنگ‌ ها را در اتاق خواب دوچندان کند.

طراحی پرده مناسب اتاق خواب را در نظر داشته باشید

هرچند نصب پرده‌ ها با پلیسه‌ های مدادی کمی دشوار است اما این پرده‌ ها نمایی یکنواخت دارند. همچنین برای جلوگیری از نور و تنظیم میزان نور ورودی مناسب هستند. اگر برای آویزان کردن پرده از حلقه استفاده می‌کنید، باید اندازه را در نظر بگیرید، چون ممکن است نور بیشتری از حلقه‌ها عبور کند؛ شاید نیاز به استفاده از آفتاب‌گیر یا پشت‌پنجره‌ای باشد.

کد خبر 860231
منبع: خراسان

برچسب‌ها

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha