مجموع نظرات: ۰
یکشنبه ۲۷ خرداد ۱۴۰۳ - ۰۹:۴۹
۰ نفر

شهرداری منطقه۲ تهران با اعلام فراخوان از هنرمندان و طراحان دعوت کرد تا در مسابقه طراحی حجم و المان شهری میدان صنعت مشارکت کنند.

میدان صنعت

به گزارش همشهری آنلاین؛ مهدی صالحی با بیان اینکه میدان صنعت از جمله میادین شاخص پایتخت است گفت: المان شهری امروزه یکی از الزامات شهری برای ایجاد جذابیت‌های بصری، یکپارچگی و هویت بخشی به شهر است که با ترکیب هنر، علم، معماری و طراحی ساخته شده می‌تواند مفاهیم انتزاعی را به مخاطبین ارائه کند.

او با بیان اینکه مدیریت شهری منطقه در تداوم طرح‌های آراستگی بصری، نصب المان‌ها متناسب با استانداردهای زیباسازی شهری را در دستور کار قرار داده است، افزود: در همین راستا همزمان با طرح ساماندهی ترافیکی میدان صنعت، در نظر داریم تا طراحی حجم و المان شهری میدان را با مشارکت طراحان و هنرمندان اجرا کنیم.

صالحی باز آفرینی ارزش های فرهنگی در هویت اجتماعی وشهری را از رویکردهای این فراخوان برشمرد و گفت: بهره مندی از نشانه ها و نمادهای فرهنگی در معماری و سیمای منظر شهری، توجه به ارزش های اخلاقی و یاد آوری مفاهیم ارزشمند انسانی و ترویج فرهنگ با بهره از اثربخشی و خلق آثار هنری برای ایجاد سرمایه های فرهنگی از شاخصه ها و رویکردهای طراحی المان است.

شهردار منطقه۲ بابیان اینکه علاقمندان می‌توانند جهت اطلاع از شرایط ثبت نام به وبگاه شهرداری منطقه به آدرس https://region۲.tehran.ir مراجعه کنند گفت: شرکت کنندگان می توانند آثار خود را تا ۱۵ مرداد ماه به دبیرخانه فراخوان در معاونت خدمات شهری و محیط زیست شهرداری منطقه ارسال کنند.

کد خبر 859968
منبع: همشهری آنلاین

برچسب‌ها

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha