شهردار منطقه ۱۲ تهران آخرین وضعیت ساماندهی موتورسیکلت های اطراف بازار تهران را تشریح کرد و گفت: برای اینکه مانع ورود این حجم موتورسیکلت به محدوده شویم بنا داریم به موتورسواران مجوز و یا کارت ورود بدهیم.

موتور

به گزارش همشهری آنلاین؛ وحیدرضا محمدی انارکی در مورد وضعیت تردد موتورسیکلت‌ها در پایتخت با بیان اینکه براساس آمارهای موجود حدود ۴ میلیون و ۳۰۰ هزار موتورسیکلت با پلاک تهران در شهر تردد می‌کنند، گفت: بخش عمده‌ای از حد متوسط این موتورسیکلت‌ها در مرکز تهران و در محدوده بازار تهران تردد می‌کند و عدم الزام موتورسیکلت‌ها به داشتن طرح ترافیک سبب شده تا حجم ترددشان در این محدوده بشدت افزایش یابد و کنترلی هم بر روی فعالیت و تردد آنها نباشد.

ساماندهی موتورسیکلت های در دستور کار دادستانی

او با بیان اینکه بازار تهران را باید از انبوه موتورسیکلت‌ها نجات داد، افزود: البته طرح‌های مختلف ایجابی و سلبی در محدوده بازار تهران انجام شده است؛ بگونه‌ای که پیرو جلسات متعدد با دادستانی موضوع ساماندهی موتورسیکلت‌ها را در محدوده بازار در دستور کار قرار دادیم و پیرو آن تابلوهای توقف ممنوع و بنرهای اطلاع رسانی در محدوده نصب شده و به اطلاع راکب ها رساندیم که هرگونه توقف موتورسیکلت در این معابر ممنوع است و در غیر این صورت به پارکینگ منتقل می‌شوند.

به گفته شهردار منطقه ۱۲ تهران، بر اساس ساماندهی موتورسیکلت‌ها، کفی در محل‌های یاد شده مستقر و موتورهایی که مانع عبور و مرور می‌شدند را به پارکینگ منتقل کردند.

ورود و خروج موتورها با مجوز

او در توضیح بیشتر درباره برنامه آتی شهرداری منطقه برای ساماندهی موتورسیکلت‌ها در محدوده بازار با بیان اینکه در این محدوده موتورهای حامل بار و مسافر نیز فعالیت می‌کنند، اظهار کرد: برای اینکه مانع ورود این حجم موتورسیکلت به محدوده شویم جلساتی با ارگان‌های مختلف برگزار کردیم تا میزان موتور مورد نیاز خود را اعلام و ما نیز در شهرداری تهران بر اساس ظرفیت موجود بررسی‌های لازم را انجام دهیم تا در نهایت به موتورسواران مجوز و یا کارت ورود به محدوده را بدهیم.

ارائه تسهیلات به منظور برقی سازی موتورها

او با بیان اینکه این طرح در سال‌جاری تعیین تکلیف می‌شود، به هوشمندی سازی گیت‌های ورودی بازار در نیمه اول امسال اشاره کرد و گفت: بعد از ارائه مجوز به موتورسیکلت‌ها می‌توان شرایطی را فراهم کرد که مانع ورود موتورسیکلت‌هایی که مجوز ورود ندارند؛ شد. همچنین ارائه تسهیلات به دارندگان موتور برقی در دستور کار قرار دارد چراکه در نظر داریم برقی سازی تمامی جابجایی های مسافران در محدوده بازار به زودی انجام شود.

حل معضل پارکینگ با شناسایی ۵ مکان جدید

شهردار منطقه ۱۲ تهران افزود: البته برنامه‌ریزی های لازم برای توسعه پارکینگ در محدوده منطقه ۱۲ به ویژه بازار شده است که بر اساس آن ۵ محل را شناسایی کردیم و به سازمان حمل و نقل شهرداری تهران پیشنهاد دادیم تا برای ساخت پارکینگ اقدام کنند.

کد خبر 859860
منبع: ایسنا

برچسب‌ها

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

  • نظرات منتشر شده: 1
  • نظرات در صف انتشار: 0
  • نظرات غیرقابل انتشار: 0
  • مهدی قاضی IR ۲۲:۰۹ - ۱۴۰۳/۰۳/۲۶
    0 0
    متاسفانه اغلب در هر مشکلی که ورود شد از آن مشکل بازار ساخته شد و مشکل تبدیل به معضل شد مثل هزینه هنگفتی که برای نانوایان پرداخت شد ولی مصرف کننده هنوز دوبار پول می‌دهد یکی دولتی یکی شخصی مشکل بازار ساختاری است با انحصار و بستن و پولی کردن خلوت می‌شود ولی درمان نمی‌شود برای پولدار مهم نیست ولی مردم عادی و پیک موتوری خودمان باعث تولید اغتشاشات دوباره خواهیم شد امروز شرایط روحی مردم در وضعی نیست دوبار درگیر داستانی جدید بشوند امروز برای یکساعت پارک موتور بیست هزار تومان کارت می‌کشند واغلب پول نقد مطالبه می‌کنند ساماندهی کار درستی است ولی نه امروز و با این شرایط