یکشنبه ۳۰ اردیبهشت ۱۴۰۳ - ۱۲:۰۱
۱ نفر

شولتس نسبت به عملیات زمینی تمام عیار علیه رفح در نوار غزه هشدار داد و خواستار کمک بیشتر به جمعیت فلسطینی‌ها در منطقه شد.

شولتس

به گزارش همشهری‌آنلاین، اولاف شولتس صدراعظم آلمان گفت: «ما در آلمان، در اروپا و همچنین آمریکا، بر عقیده خود پایبندیم؛ اکنون غیرمسؤولانه است که به حمله به رفح فکر کنیم، جایی که میلیون‌ها فلسطینی پناه گرفته‌اند و محافظتی از آنها صورت نمی‌گیرد.»

به نقل از شبکه خبری DPA، شولتس همچنین گفت که این وضعیت به جای خوبی ختم نمی‌شود و افزود، کمک‌های کافی بشردوستانه باید به غزه ارسال شود.

صدراعظم آلمان همچنین ادامه داد: «۵۰۰ کامیون در روز کم است. هرکسی که این جنگ را آغاز کرده مسؤول انسان‌ها و غیرنظامیانی است که قربانی این جنگ هستند.»

ششم مه سال جاری میلادی، ارتش رژیم صهیونیستی اعلام کرد که آماده است تا جمعیت غیرنظامی در شرق رفح را تخلیه کند. هفتم مه ارتش رژیم صهیونیستی آغاز عملیات نظامی خود علیه رفح را اعلام کرد.

پیش از این، جامعه بین‌المللی از اشغالگران خواسته بود از عملیات گسترده در رفح اجتناب کند. به ویژه، مقامات ایالات متحده اظهار داشتند که آنها چنین تصمیمی را اشتباهی می‌دانند که به جمعیت غیرنظامی آنجا آسیب می‌رساند و امنیت رژیم صهیونیستی را تضعیف می‌کند.

کد خبر 853151
منبع: ایسنا

برچسب‌ها

پر بیننده‌ترین اخبار غرب آسیا

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha