مجموع نظرات: ۰
چهارشنبه ۲۹ فروردین ۱۴۰۳ - ۲۳:۴۰
۰ نفر

درست است همه ما جمعیت هلال احمر را به عنوان یک سازمان یاری رسان در زمان بحرانی هایی از جنس سیل و زلزله و... و. می شناسیم اما فعالیت های اجتماعی این نهاد مردمی کم از فعالیت های امدادی آن نیست.

آموزش هلال احمر

همشهری آنلاین_ فاطمه عسگری نیا:به جرات می توان گفت یکی از طرح های موفقی که این جمعیت بشردوست چند سالی است که در سراسر کشور اجرا می کند و اتفاقا نتایج مثبت و خوبی هم در بر داشته است طرح یاس است. قصه این طرح هم از این قراراست که در آن دختران مجرد تحت پوشش کمیته امداد بعد از این که به سن و سال جوانی می رسند زیر چتر حمایتی هلال احمر قرار می گیرند تا آموزشهای لازم را برای کمک به زنان و دختران نیازمند همنوع خود فرابگیرند هدفشان هم کاهش آسیب های اجتماعی است که سر راه این دختران و زنان قرار دارد دختران داوطلب هلال احمری نامشان می شود یاران اسیب و از وقتی این نام و نشان را بر سینه می زنند می شوند سنگ صبور دخترک های همجنس خود. مددکاران اجتماعی معتقدند اجرای این طرح حتی اگر باعث نشاندن لبخندی بر لب یکی از هموطنان شود، مایه آرامش و نشاط خواهد بود. طرح یاس در راستای توانمندسازی جامعه هدف کمیته امداد در ابعاد فرهنگی، روان‌شناختی و اجتماعی با همکاری جمعیت هلال‌احمر و کمیته امداد، با هدف افزایش عزت‌نفس و پذیرش مسئولیت اجتماعی بین خانواده‌های تحت حمایت و همچنین ایجاد شبکه فعال مدیریت بحران در سراسر کشور در حال اجراست. به گفته سید علی منیری معاون جوانان و دانشجویی جمعیت هلال احمر طرح یاس یک طرح اجتماعی محور است طرحی که در آن سعی مردم از توان مردمی برای رفع مشکل مردم کمک بگیریم. البته هلال احمری ها برای اجرای این طرح داوطلبانه و اجتماعی نیاز به بانک اطلاعات کمیته امداد داشت منیری می گوید:“ ما با بهره گیری از این بانک اطلاعاتی دختران جوان و مجرد ساکن در مناطق و محله های کم برخوردار را شناسایی کردیم .از میان این دختران تیم های یاس در کشور شکل گرفت و آموزشها حول چند محور آغاز شد تاب اوری در امداد و امادگی همگانی، آشنایی دختران با حقوق اجتماعی و کار افرینی اجتماعی ا زجمله این محورهای اموزشی بود.

منیری معاون جوانان و دانشجویی جمعیت هلال احمر می گویدهم‌اکنون طرح یاس در ۹۰۰ خانه هلال در سراسر کشور راه‌اندازی شده و قرار است این تعداد به ۴ هزار خانه هلال افزایش یابد تا ضمن اینکه شاهد خودکفایی اعضای تیم‌های یاس باشیم شاهد توانمندشدن و آموزش سایر مددجویان کمیته امداد امام خمینی هم باشیم.

کد خبر 845319

برچسب‌ها

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha