امروز در حالی بزرگترین و محبوبترین رویداد ورزشی خراسان شمالی رقم می خورد که وزیر ورزش به خاطر وضعیت نامساعد جوی و کنسل شدن پرواز نتوانست خودش را به بجنورد برساند.

به گزارش همشهری آنلاین مسابقات مردمی کشتی با چوخه و کوراش که امسال جنبه ی بین المللی پیدا کرده است، در روز جمعه در گود زینل خان اسفراین برگزار می شود.

این مسابقات ورزشی که شهرت ملی و جهانی پیدا کرده است، معمولا در روز ۱۴ فروردین برگزار می شود و امسال به دلایل مختلف به ۲۴ فروردین و پس از ماه مبارک رمضان موکول شده است.

در این مسابقات ۳۲ ورزشکار خارجی از کشورهای اروپایی، آسیایی و آفریقایی در رقابت های بین المللی کوراش به میزبانی اسفراین شرکت می کنند.

مسئولین ورزشی کشور اعلام کرده اند این رقابت های بین المللی از ۲۳ فروردین ماه به مدت ۲ روز در «گود زینل خان» اسفراین برگزار می شود و کشور های روسیه، فرانسه، هند، قرقیزستان، کنگو، تاجیکستان، عراق، افغانستان، ترکمنستان، تایلند و ایران از تیم های حاضر در این رقابت ها خواهند بود.

کوراشکاران در ۲ وزن ۹۰ کیلوگرم و منفی ۹۰ کیلوگرم با هم به رقابت خواهند پرداخت.

همچنین در بخش کشتی با چوخه نیز، ۹۷ چوخه کار مطرح و شاخص روز جمعه ۲۴ فروردین ماه در گود زینل خان با یکدیگر به رقابت می پردازند.

در این مسابقات مسئولان عالی ورزش کشور و استاندار خراسان شمالی و مدیران ارشد استانی ورزش و جوانان حضور خواهند داشت.

کد خبر 843605

برچسب‌ها

پر بیننده‌ترین اخبار خراسان شمالی

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha