صحبت از زوجی است که ۷۱ سال از ازدواج و زندگی عاشقانه‌شان می‌گذرد و فراز و نشیب‌های زیادی را در زندگی خود شاهد بوده‌اند و حالا جشن نودمین سالگرد تولدشان را در کنار ۸۰ فرزند، نوه، نتیجه و نبیره خود برگزار کردند.

غلامرضا و شهربانو

به گزارش همشهری آنلاین، بیست و هفتم شهریور ماه سال جاری جشن ویژه‌ای در تهران به مناسبت نودمین سالگرد تولد غلامرضا و شهربانو برگزار شد؛ زوجی که ۷۱ سال از ازدواج و زندگی عاشقانه‌شان می‌گذرد و فراز و نشیب‌های زیادی را در زندگی خود شاهد بوده‌اند.

در این جشن، بیش از ۸۰ نفر از فرزندان، نوه‌ها، نتیجه‌ها و  نبیره‌های آنها از راه دور و نزدیک آمده بودند تا محبت و قدردانی خود را به بزرگ خاندان خود ابراز کنند.

غلامرضا و شهربانو، پسر عمه و دختردایی هستند که هر دو در سال ۱۳۱۲ در روستای شریف آباد اردکان یزد به دنیا آمدند. آنها با هم در خانواده ای بزرگ و سنتی رشد یافتند و در آنجا ارزش هایی چون صداقت، سخاوت، قناعت، ایمان و سخت کوشی را آموختند و در سال ۱۳۳۱ در حالی که تنها ۱۹ سال داشتند، ازدواج کردند.

غلامرضا و شهربانو در سال ۱۳۳۷ با دو فرزند خود از یزد به تهران نقل مکان کردند و در آنجا زندگی جدیدی را  آغاز کردند. آنها در سال های اولیه اقامت در تهران زندگی متوسطی داشتند،  اما هرگز از رویاها و امیدهای خود دست نکشیدند. نتیجه این ازدواج ۵ پسر و ۲ دختر است که همگی تحصیل کرده و در شغل و خانواده خود موفق هستند.

غلامرضا رضایی شریف آبادی و شهربانو مروتی شریف آبادی به شدت امید دارند نبیره هایشان هم مثل بقیه زود ازدواج کنند تا بتوانند ندیده ها را هم ببینند. آنها همیشه برای خانواده و دورهمی های خانوادگی وقت گذاشته اند و مجالس و مهمانی های زیادی را در خانه خود برگزار کرده اند. غلامرضا و شهربانو چندین بار به حج عمره، تمتع و عتبات عالیات مشرف شده اند.

تصاویر | این زن و شوهر یزدی ۸۰ فرزند، نوه، نتیجه و نبیره دارد | آنها منتظر تولد ندیده‌هایشان هستند
نودمین سالگرد تولدشان را کنار ۸۰ فرزندی که حاصل ازدواج‌شان است جشن گرفته‌اند

آنها بیش از هفت دهه است که با مهربانی، شوخ طبعی، خرد، توکل به خدا و توسل به ائمه اطهار علیهم السلام، الهام بخش بسیاری از فرزندان شده اند و نشان داده اند که عشق تنها یک احساس نیست، بلکه یک انتخاب و تعهد است.

جشن تولد ۹۰ سالگی آنها ادای احترام به سفر قابل توجه در چند دهه زندگی عاشقانه مشترک بود. این فرصتی بود برای اعضای این خانواده که از محبت و راهنمایی آنها تشکر کنند. هدف از  انعکاس این جشن باشکوه، یادآوری به خوانندگان گرانقدر است که عزیزان خود را گرامی بدارند و از هدیه زندگی قدردانی کنند.

کد خبر 792170

برچسب‌ها

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha