همشهری آنلاین: هر شهروند آلمانی در سال ۲۰۰۸ به طور متوسط سی و نیم ساعت با تلفن همراه صحبت کرده است

هر شهروند آلمانی 1.3 قرارداد برای استفاده از امکانات تلفن همراه دارد. این امر باعث شده که استفاده از تلفن ثابت به تدریج کمتر شود.
برای بسیاری از آلمانی‌ها دیگر برقراری ارتباط بدون تلفن‌ همراه به سختی قابل تصور است. در سال ۲۰۰۸ به طور متوسط هر شهروند آلمانی 30.5ساعت با تلفن همراه صحبت کرده است. این رقم ۱۰ درصد بیش از سال ۲۰۰۷ است. در مجموع ساعاتی که کل شهروندان آلمان در سال ۲۰۰۸ با تلفن همراه صحبت کرده‌اند به بیش از ۱۵۰ میلیارد ساعت می‌رسد. این رقم از سال ۱۹۹۹ پنج برابر و از سال ۲۰۰۵ دو برابر بیشتر است. بنا به پیش‌بینی اتحادیه‌ ارتباطات آلمان (BITKOM) در سال ۲۰۰۹ باز هم رقم فوق با افزایشی چشمگیر مواجه خواهد بود.

به گفته‌ رئیس BITKOM افزایش فاحش استفاده از تلفن همراه با قیمت‌های ارزان، با استفاده‌های فاقد محدودیت‌های زمانی مرتبط است. این قیمت‌ها اینک به گفتگو‌های میان تلفن‌های همراه و تلفن‌های ثابت نیز تعمیم یافته‌ است.

به لحاظ صرفاَ محاسباتی، بهره‌مندی شهروندان آلمانی از تلفن‌های همراه، اینک از ۱۰۰درصد هم فراتر رفته است. بنا به داده‌های BITKOM، در سال ۲۰۰۸ ، شمار قراردادها برای استفاده از تلفن همراه در آلمان، به بیش از ۱۰۷ میلیون مورد رسیده است. به عبارت دیگر، هر شهروند آلمانی ۳ / ۱ قرارداد برای استفاده از امکانات تلفن همراه دارد. این امر باعث شده که استفاده از تلفن ثابت به تدریج کمتر شود.

بر اساس داده‌های اداره‌ آمار اتحادیه‌ اروپا، سال ۲۰۰۷، ۱۱ درصد خانوارهای آلمان صرفاَ از تلفن همراه استفاده کرده‌اند. با این همه، آلمان در این زمینه پایین‌تر از میانگین کشورهای اروپایی قرار دارد. به ویژه در کشورهای اروپای شرقی که در سال‌های اخیر ناگزیر از نوسازی شبکه‌ تلفن ‌خود بوده‌اند، امکانات وسیعی در استفاده از تلفن همراه ایجاد شده است. به گزارش دویچه وله، هم اینک در جمهوری چک، در ۶۴ درصد خانه‌ها فقط از تلفن همراه استفاده می‌شود. این رقم در لیتوانی ۵۳ درصد و در فنلاند ۶۱ درصد است.

کد خبر 79056

برچسب‌ها

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار