طبق روایت یک روزنامه‌نگار لیبیایی، «نجلا المنقوش» وزیر خارجه معزول این کشور که گفته شده بود به یک کشور اروپایی فرار کرده، در یکی از گران‌ترین آرایشگاه‌های ترکیه رویت شده است.

نجلا المنقوش

به گزارش همشهری آنلاین، «خلیل الحاسی» روزنامه‌نگار لیبیایی امروز شنبه (۱۶ سپتامبر) تصویری از «نجلا المنقوش» وزیرخارجه معزول لیبی را در حساب شخصی‌اش در «ایکس» منتشر کرد و خبر داد که او در ترکیه است. 

طبق گزارش پایگاه اینترنتی شبکه «روسیا الیوم»، این روزنامه‌نگار لیبیایی می‌نویسد: «من به طور اختصاصی این عکس نجلا المنقوش، وزیر امور خارجه را منتشر می‌کنم که در گران‌ترین آرایشگاه ترکیه با بودجه عمومی کشور است».

وزیرخارجه معزول لیبی در آرایشگاه معروف ترکیه رویت شد!

با وجود آنکه صحت این تصویر تاکنون رد یا تایید نشده، انتشار آن باعث واکنش‌های زیادی در میان کاربران لیبیایی شده است؛ به ویژه با توجه به شرایط خاص و بحرانی که این کشور پس از طوفان دانیال از سر می‌گذراند و جان هزاران نفر را گرفت.

الحاسی در توئیت دیگری با بازنشر اسناد و تصاویری از «لمیاء بوسدره» و «هناء القلال» دو دوست المنقوش، مدعی فساد مالی و اداری آن‌ها در وزارت خارجه این کشور شده و نوشت: این سه دختر از شهر بنغازی، بالاترین درآمد را لیبی دارند و در فساد با فاسدترین مردان حکومت رقابت می‌کنند!

المنقوش اواخر ماه آگوست، پس از آن که دیدارش با «ایلی کوهن» وزیر امورخارجه رژیم صهیونیستی در ایتالیا فاش شد، از کشور گریخت. دیدار او با مقام صهیونیست موجب اعتراضات خیابانی، انتقادات تند از دولت «عبدالحمید الدبیبه» و واکنش‌های شدید ملی شد.

پیش‌تر منابعی در دولت وحدت ملی لیبی گزارش داده بودند که نخست‌وزیر، المنقوش را پس از تعلیق از کار به تحقیقات دادگاهی ارجاع داده و از سِمت خود به عنوان وزیر امور خارجه برکنار کرده است. 

براساس گزارش‌های رسانه‌ای وزیرخارجه معزول لیبی ابتدا با خانواده به ترکیه گریخته بود. پس از آن اعلام شد که او چند ساعت بعد ترکیه را به مقصد انگلیس ترک کرده است.

کد خبر 788712
منبع: فارس

برچسب‌ها

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha