یکی از وزیران دولت موقت لیبی در اعتراض به فضاحت ایجاد شده بر سر دیدار وزیر خارجه این کشور با همتای صهیونیست که آن را تلاش برای عادی سازی روابط با رژیم اسرائیل دانسته، از سمت خود استعفا داد.

نجلا المنقوش

به گزارش همشهری آنلاین، عادل جمعه، وزیر دولت در امور کابینه دولت نجات ملی لیبی در اعتراض به تلاش این دولت برای عادی سازی با رژیم اسرائیل از سمت خود استعفا کرد.

پس‌لرزه‌های دیدار سازش‌کارانه؛ یک وزیر دیگر لیبی استعفا داد

رسانه‌های رژیم اسرائیل دو روز پیش فاش کردند که وزیر خارجه این رژیم با همتای لیبیایی خود در ایتالیا دیدار کرده است که رسانه‌ای شدن آن، موجی از اعتراض در بین افکار عمومی لیبی، رسانه‌های منطقه و حتی در بین صهیونیست‌ها ایجاد کرد. لیبی‌ها این اقدام را خیانت به فلسطین دانست و صهیونیست‌ها آن‌ را سهل‌انگاری و تلاش وزیر خارجه برای دیده شدن دانستند.

به دنبال این واکنش‌ها، نخست وزیر دولت نجات ملی لیبی، وزیر خارجه را از کار تعلیق کرد که این وزیر اقدام به افشاگری کرد و گفت که این دیدار با اجازه و علم الدبیبه صورت گرفته و او خود به ایتالیایی‌ها قول دیدار با مقامات صهیونیست‌داده است.

این اظهارات وزیر  نجلا منقوش باعث شد که نخست وزیر دولت موقت لیبی، وزیر خارجه را رسما از سمت خود برکنار کند و برای دفع اتهام خیانت در سفارت فلسطین در طرابلس حاضر شد؛ اقدامی که تأثیر چندانی در بین افکار عمومی و حتی در خود کابینه الدبیبه نداشت.

کد خبر 784607
منبع: تسنیم

برچسب‌ها

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha