رهبر معظم انقلاب در خطبه‌های نماز عید فطر با بیان اینکه از خصوصیات ماه مبارک رمضان تقویت اراده‌هاست، فرمودند: با اراده قوی می‌شود مشکلات کشور را برطرف کرد.

دیدار نمایندگان مجلس خبرگان با رهبر انقلاب

به گزارش همشهری آنلاین، حضرت آیت الله خامنه ای رهبر معظم انقلاب در خطبه‌ اول نماز عید سعید فطر که در مصلای تهران برگزار شد، ضمن تبریک این عید به مومنان و مسلمان در سراسر گیتی، ملت بزرگ ایران و نمازگزاران، فرمودند: شما یک ماه رمضان پربار و سرشار از رحمت الهی را گذراندید. ماه رمضان امسال رمضان بسیار پر شوری بود. در این ماه هم دعا، هم تضرع و هم توسل بود. مخصوصاً شبهای قدر، شب زنده داری‌های جوانان و اشک های گرمی که از چشمهای مبارک جوانان پاکیزه ما جاری می شد بسیار برجسته بود.

ایشان تاکید کردند: امسال مجالس و محافل معرفت آموزی و درس آموزی، مجلس تلاوت قرآن در همه جای کشور از همیشه برجسته تر بود. حضور مردم در گلزار های شهدا، در مجالس محافل و هیئات حضوری نمایان بود.

حضرت آیت الله خامنه ای تصریح کردند: علاوه بر اینها کمکهای مومنانه ای که مردم انجام دادند، کمک به ایتام و مستضعفان و فقرا نیز نمایان بود که یکی از مهمترین کارها در ماه رمضان همین حضور مستمندان و مستضعفان است.

رهبر معظم انقلاب تصریح کردند: علاوه بر این روز قدس و حرکت عظیم مردمی که در روز قدس شکل گرفت. مردم شب قبل را با احیا گذرانده بودند و روز هم با دهان روزه آن اجتماع پرشور و متراکم را در سراسر کشور نشان دادند که اینها توفیقات الهی است، اینها الطاف الهی است.

حضرت آیت الله خامنه ای تاکید کردند: ماه رمضان هم ماه تضرع است و هم ماه جهاد است. جنگ بدر در ماه رمضان بود. فتح مکه در ماه رمضان بود. در این سال ها هم روز قدس روز مبارزه ملت ایران است که ملت های دیگر هم امسال همراهی کردند و در یک سطح بسیار وسیع و گسترده ای روز قدس برگزار شد.

ایشان فرمودند: مردم ما در ماه رمضان امسال دستاوردهای بسیاری داشتند. تقرب به پروردگار عالم، پاکیزگی روح، توجه و تذکر به معنویت و آشنا شدن با بسیاری از معارف الهی و اسلامی و در روز قدس ضربه به دشمن، اینها دستاوردهای مردم عزیز و مردم مومن و ملت بزرگ ایران بود. این دستاوردها را حفظ کنید این ها ذخیره معنوی است این ذخایر را برای خودتان نگه دارید و حفظ کنید تا ماه رمضان سال آینده و انشالله ماه رمضان سال آینده این روحیه را تقویت کنید.

رهبر معظم انقلاب اضافه کردند: همین روحیه است که مشکلات را برطرف خواهد کرد و شما را در اوج حرکت الهی و معنوی به توفیق الهی خواهد به خداوند متعال این توفیق را به همه عنایت کند.

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای در خطبه‌های دوم نماز عید سعید فطر تاکید کردند: از خصوصیات از خصوصیات ماه رمضان تقویت اراده هاست. یک خاصیت بزرگ و مهم روزه این است که اراده شما را تقویت می کند. یک ابزار است که خدای متعال در وجود آحاد انسانها برای حرکت و برای پیشرفت قرار داده است و این نیرو که در ماه رمضان تقویت شده و توانایی بیشتری پیدا کرده بعد از ماه رمضان باید در راه رضای الهی و در راه پیشرفت به کار بیفتد و در جهتی که پروردگار متعال برای آحاد بشر معین کرده است و جامعه اسلامی متضمن تقویت و هموار کردن راه و آسان کردن حرکت در این راه است.

ایشان افزودند: مسئولان کشور از این امکان استفاده کنند با این تقویت اراده است که می توان گره ها را باز کرد مشکلات بزرگ کشور را می توان برطرف کرد با اراده قوی و با ابزار مهمی که خدای متعال در اختیار آنها قرار داده است حل کرد.

حضرت آیت الله خامنه ای تصریح کردند: یک راهبرد بسیار مهم و اساسی همکاری مسئولان کشور در نیروهای سه گانه است. به حمدالله همین جا حضور دارید، آحاد مردم هم تشریف دارند و بعد هم در سراسر کشور این سخن را خواهند شنید. قوای سه گانه باید همدلی و همکاری و هم افزایی کند.

رهبر معظم انقلاب تصریح کردند: قانون اساسی ترتیب خوبی داده است برای تشکیل این سه قوه. اگر چنانچه این سه قوه با هم به طور کامل همکاری کنند کارها به هیچ وجه گره نمی خورد و مشکل پیدا نمی کند. { قوای سه گانه} مانع همدیگر نشوند و راه را برای همدیگر همراه کنند.

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای تصریح کردند: خود مسئولان کشور، چه نمایندگان مجلسچه مدیران قوه مجریه و قضاییه که در بین این جمعیت حضور دارند متوجه هستند که این همکاری و هم افزایی و همدلی را چگونه می توان به وجود آورد این امروز یک راهبرد کلی است.

ایشان فرمودند: یک راهبرد مهم دیگر تمرکز بر حل مسائل است، سرگرم نشدن و مشغول نشدن به حواشی. حواشی ایجاد می شود همیشه هم دشمن نیست که حاشیه ایجاد می کند. گاهی از روی غفلت و با عوامل و انگیزه های گوناگون یک حواشی در حوالی یک کاری، یک شخصی و یک مدیریتی ایجاد می شود نباید سرگرم حواشی شد و مردم هم به این حواشی اهمیت ندهند و مسئولان هم خودشان را مشغول این حواشی نکنند و متمرکز شوند بر روی مسائل اساسی کشور.

رهبر معظم انقلاب افزودند: از مردم عزیز انتظار می رود به برکت ماه مبارک رمضان و دستاوردهای بزرگی که در این ماه داشتند اتحاد خودشان را حفظ کنند. بحمدالله از اول انقلاب که امام بزرگوار در کلمات نورانی خود به طور دائم بر روی وحدت و اتحاد مردم تاکید کرد مردم متحد بودند و این اتحاد در موارد بسیاری راههای دشواری و تنگی های سختی را توانست برای مردم باز کند و راهگشا باشد. این اتحاد باید حفظ شود.

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای فرمودند: دشمن با اتحاد ملت ایران مخالف است. با یکپارچگی و یکدست بودن ملت مخالف است. دشمن مایل است مردم به خاطر عقاید و سلایق مختلف با هم بجنگند و دعوا کنند. در یک جامعه سلایق و عقاید مختلف است، نگاه های مختلف به مسئله است، باشد، مانعی ندارد در کنار هم زندگی کنند، کار کنند و مهربانی کنند.

ایشان یادآور شدند: وسوسه های دشمن برای بدبین کردن مردم به یکدیگر و برای بدبین کردن مردم به مسئولان زحمت کشور را بایستی باطل کرد.

ایشان تصریح کردند: در گذشته استعمارگران با حرکت نظامی وارد کشور ها می شدند، استعمار وقتی می خواست کشورها را بگیرد با نیروی نظامی وارد می شد و می گرفت این تاکتیک و حرکت امروز از کار افتاده است و دشمنان اسلام فهمیده اند که از نیروی نظامی کاری ساخته نیست و در همین اواخر آمریکا در افغانستان و در عراق تجربه کرد و دید با نیروی نظامی کاری از پیش نمی رود، لذا راهبرد را عوض کردند و راه دیگری را برگزیدند.

رهبر معظم انقلاب تصریح کردند: کار آنها { دشمنان} امروز عبارت است تزویر، تحریف دروغگویی، وسوسه کردن، خلاف واقع نمایی، تحقیر ملت ها، بدبین کردن ملت‌ها به خود، پنهان کردن توانایی ها و برجستگی ها و درخشانی‌های ملت ها. متوجه باشید و بدانید.

رهبر معظم انقلاب اضافه کردند: من چند روز قبل از این گفتم مادر شناخت حرکت دشمن و تاکتیک دشمن و روش دشمن در دشمنی باید بروز باشی. یک کارهایی را ممکن بود ده سال یا ۲۰ سال قبل انجام دهند امروز این کارها را نمی کنند و روش های دیگری دارند، راه ابطال این روش ها را به دست بیاورید.

حضرت آیت الله خمینی فرمودند: بحمدالله مردم ما هوشیار و هوشمند هستند و دشمن را تا به امروز شما شکست دادند و بعد از این هم به حول و قوه الهی دشمن را شکست خواهند داد.

کد خبر 755468

برچسب‌ها

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha