معاون شهرسازی و معماری شهرداری تهران، دستورالعمل استقبال از بهار ۱۴۰۲ را با محوریت ایمنی شهر و شهروندان و بهبود سیما و منظر شهری در ایام منتهی به پایان سال و تعطیلات نوروزی ابلاغ کرد.

گود

به گزارش همشهری آنلاین، بنا براعلام روابط عمومی معاونت شهرسازی و معماری شهرداری تهران، حمیدرضا صارمی ضمن تأکید بر ضرورت اجرای دستورالعمل های قبلی از جمله نحوه و میزان اشغال معابر، پوشش موقت نما، رعایت ایمنی در کارگاه های ساختمانی و نصب تابلوی مشخصات پروژه، دستورالعمل استقبال از نوروز ۱۴۰۲ را با محوریت حوزه شهرسازی و معماری به مناطق ۲۲ گانه ابلاغ کرد.

وی در تشریح این دستورالعمل گفت: با توجه به نزدیک شدن به روزهای پایانی سال، به منظور ایجاد آرامش، نشاط، زیبایی و همچنین بهبود سیما و منظر شهری در ایام نوروز و همچنین در جهت دستیابی به شهری ایمن، زیبا و پرنشاط برای همه شهروندان به ویژه در سال جدید که بهار طبیعت مقارن با بهار قرآن و حلول ماه مبارک رمضان شده است، دستورالعمل حوزه شهرسازی و معماری را به مناطق ابلاغ کردیم تا اقدامات لازم با همکاری اکیپ های شرکت شهربان و حریم بان انجام شود.

صارمی با تاکید بر ممنوعیت عملیات تخریب و گودبرداری از ۲۵ اسفند ماه، اظهار داشت: انجام هرگونه عملیات اجرایی بجز تمهیدات لازم برای افزایش ایمنی، اجرای سازه نگهبان و پایدارسازی جداره گود زیر نظر مهندس ناظر پروژه و با اعلام قبلی به اداره کل معماری و ساختمان شهرداری تهران، در بازه زمانی ۲۵ اسفند ماه سال جاری تا ۴ فروردین ماه ۱۴۰۲ ممنوع خواهد بود.

معاون شهردار تهران با اشاره به اینکه این دستورالعمل شامل کلیه کارگاه های ساختمانی اعم از دولتی و خصوصی و... می شود، ادامه داد: شهرداری های مناطق می بایست تا قبل از ۲۵ اسفند ماه نسبت به صدور اخطاریه برای املاک دارای عمـلیات گودبرداری مبـنی بر لزوم تسـریع در اجرا و تکـمیل سازه نگـهبان طبق نقـشه های مصوب و تاورکرین های رها شده و دارای خطر یا فاقد گواهی استاندارد معتبر و همچنین به روزرسانی اطلاعات مربوطه در سامانه ناحیه محوری به منظور ایجاد ایمنی برای شهر و شهروندان اقدام کنند.

وی اضافه کرد: به منظور ساماندهی سیما و منظر شهری، پیگیری زیباسازی منظر کارگاه های ساختمانی از طریق تعویض حصارهای کارگاهی فرسوده، رنگ آمیزی حصارها و توصیه به استفاده از گلدان در کنار حصارهای کارگاهی و در محل مناسب بطوریکه مزاحمتی برای تردد وسائط نقلیه و یا افراد نداشته باشد، در دستور کار مناطق قرار گرفته است.

صارمی، ایجاد نظم در محدوده کارگاه های ساختمانی از جمله رفع سد معبر ساختمانی، جمع آوری مصالح و یا نخاله ها، تأمین نظافت معبر و رفع ناهمواری‌های احتمالی معبر و ایجاد سطح یکنواخت، نصب علایم ایمنی و ترافیکی هشدار دهنده در قسمت های مختلف پروژه در کارگاه های ساختمانی وآزاد سازی معابر پیاده مطابق بخشنامه های ملاک عمل و ... را از دیگر اقدامات ضروری در طرح استقبال از بهار عنوان کرد.

وی در پایان گفت: از همکارانمان خواسته ایم به پیام های اعلامی شهروندان در سامانه ۱۳۷ که با حوزه شهرسازی مرتبط هستند، توجه مضاعف داشته باشند و ضمن انجام تدابیر لازم جهت تحقق بازدیدهای مستمر در زمان اجرای طرح از حسن اجرای آن، علی الخصوص در مورد گودهای رها شده و ممانعت از هرگونه ساخت و ساز غیرمجاز، مطمئن شوند.

کد خبر 747932

برچسب‌ها

پر بیننده‌ترین اخبار شهردارى

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha