مدیرعامل سازمان املاک و مستغلات شهرداری تهران درباره مولدسازی املاک شهرداری گفت: ما خام فروشی نداریم و نگاهمان در مدیریت شهری جدید این است که اگر قرار است ملکی به کمیسیون ماده ۵ یا ... برود، پیش از فروش و یا واگذاری این فرآیند را در راستای افزایش ارزش افزوده انجام دهیم.

آپارتمان

به گزارش همشهری آنلاین، ابوذر مختاری در مورد شناسایی املاک شهرداری تهران در مناطق پایتخت با بیان اینکه کمیته شناسایی املاک در مناطق فعال است، گفت: درصد املاک شهرداری که شهرداری از آن خبر ندارد بسیار کم است. به هر حال شهر تهران بزرگ و شهرداری نیز قدمت زیادی دارد و ممکن است اساسا اطلاعی نداشته باشیم که این پلاک برای شهرداری است که البته باید تاکید کنم که این املاک، جزو املاک مولد شهرداری تهران نیست و این پلاک های غیرمولد هستند که ممکن است متعلق به شهرداری تهران باشد اما اسناد آن را در اختیار نداشته باشیم.

مختاری در مورد مولدسازی املاک در شهرداری تهران با بیان اینکه هیچ پلاکی را تا وقتی بارگذاری کامل نشود، نمی‌فروشیم، افزود: ما خام فروشی نداریم و نگاهمان در مدیریت شهری جدید این است که اگر قرار است ملکی به کمیسیون ماده ۵ یا ... برود، پیش از فروش و یا واگذاری این فرآیند را در راستای افزایش ارزش افزوده انجام دهیم و بعد از آن ملک ارزیابی می شود تا با شرایط جدید بارگذاری شده برای لیست فروش آماده و برای مشارکت از آن استفاده شود.

دستگاه‌های دیگر ملکشان را خام نفروشند

او با بیان اینکه ما این پیشنهاد را به بسیاری از دستگاه‌ها دادیم که املاکشان را خام نفروشند بلکه شهرداری شرایطی را برای ملک‌شان فراهم می‌کند تا بعد از رعایت ضوابط شهرسازی، ملک مولد شود و بعد بفروشند، گفت: چراکه املاک این دستگاه‌ها بیت المال است، نه اینکه خام ملک را بفروشند و بعد مالک جدید مراحل شهرسازی را برای مولدسازی برود و ارزش افزوده ملک افزایش یابد.

مدیرعامل سازمان املاک و مستغلات شهرداری تهران  در مورد مشکلات پیش آمده برای املاک فروخته شده شهرداری در بورس کالا و شکایت خریداران نیز توضیح داد: هیچ شکایتی نداریم و املاک را به فروش رساندیم و صورت جلسه تحویل را به آنها ارائه کردیم و در حال حاضر در فرآیند فرم دو امضایی است که بعد از آن به دفترخانه معرفی خواهند شد و سند املاک به مالکان جدید منتقل می شود نه خسارتی از ما گرفتند و نه شهرداری خسارتی پرداخت کرد و بر اساس توافق املاک را تحویل داده و سند را منتقل می کنیم.

فروش یک ملک به ارزش ۱۵۳۰ میلیارد تومان

او در پاسخ به این سوال که چند ملک دیگر شهرداری تهران در بورس عرضه می‌شود؟  افزود: هر ملکی بسته به ظرفیتی که دارد یا وارد بورس کالا شده و یا برای تهاتر با طلبکاران هزینه می‌شود، چرا که به تازگی شهرداری تهران اجازه فروش یک ملک به ارزش ۱۵۳۰ میلیارد تومان از شورا را گرفته و قطعا این نوع ملک‌ها را نمی‌توان در بورس عرضه کرد؛ بلکه باید وارد فاز تهاتر با طلبکاران شهرداری تهران شود.

کد خبر 744124
منبع: همشهری آنلاین

برچسب‌ها

پر بیننده‌ترین اخبار شهردارى

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha