نشست مشترک فراکسیون انقلاب با رییس سازمان صدا وسیما و جمعی از مدیران آن دیروز به ریاست محسن پیرهادی، نایب رییس فراکسیون برگزار شد.

پيرهادي

همشهری‌آنلاین - گروه سیاسی: محسن پیرهادی، نایب رییس فراکسیون در این‌ باره گفت:در این نشست نمایندگان در مورد نقش صدا و سیما در اقناع افکار عمومی، تبیین درست موضوعات و مباحث روز، نقش سازمان در تقویت وحدت و انسجام ملی طرح دغدغه کردند.

وی ادامه داد: انتقال و انعکاس دیدگاه همه اقشار و آحاد جامعه و نیاز به سرگرمی،فیلم و سریال های پر مخاطب در برنامه های صدا و سیما از موضوعات مورد تاکید قاطبه اعضای فراکسیون در این نشست بود و گلایه هایی را مطرح کردند.

به گفته پیرهادی همچنین اطلاع رسانی مناسب و بیشتر از فعالیت نمایندگان و مجلس از مطالبات نمایندگان بود.

نایب رییس فراکسیون انقلاب با بیان اینکه رییس سازمان صدا و سیما در این نشست بصورت شفاف به سوالات پاسخ داد، افزود:آقای جبلی افزایش بودجه سال آینده صدا و سیما را نسبت به توقعات جامعه و نمایندگان مردم  ناکافی دانست و گفت این افزایش بودجه حتی نسبت به افزایش حقوق کارمندان که اعلام شده و پیش بینی تورم نسبت منطقی ندارد.

پیرهادی با بیان اینکه صدا و سیما نقش اساسی در ترویج فرهنگ گفتگو در جامعه دارد، افزود: متاسفانه اغلب در نشست هایی که به عنوان گفت‌وگو یا مناظره در کشور برگزار می شود، تخریب و تخطئه افکار و عملکرد طرف گفت‌وگوست، به همین دلیل اغلب شاهد شکل گیری مشاجره و تقابل به جای مفاهمه و گفت‌وگوی سازنده حول مسائل روز کشور هستیم.

وی با بیان اینکه صدا و سیما در شکل گیری مفاهمه و گفتگوی اجتماعی در کشور نقش اساسی دارد، ادامه داد:در فرهنگ گفت‌وگو باید گوینده و شنونده با علم به منافع و مصالح ملی و آگاهی به وظایف و مسئولیت های خود با انصاف و عدالت مطالبات و کاستی ها را مطرح کنند، هم منتقد باید با صداقت و بر اساس منافع ملی و مصالح کشور طرح دیدگاه کند و در مقابل مسئول نیز باید با سعه صدر و پذیرش نقد سازنده به مباحث توجه کند و موارد را مورد رسیدگی قرار دهد.

کد خبر 740677
منبع: همشهری آنلاین

برچسب‌ها

پر بیننده‌ترین اخبار مجلس

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha