علی رهبری آهنگساز و رهبر بین‌المللی ارکستر، با کنسرت موسیقی «هزار و یک شب» در شهر سنت پترزبورگ روسیه به روی صحنه رفت.

موسیقی ایرانی

به گزارش همشهری آنلاین، علی رهبری آهنگساز و رهبر بین‌المللی ارکستر ایرانی جمعه (۳۰ دی) ساعت ۱۹ به وقت سنت پترزبورگ با ارکستر سمفونیک اُپرای مارینسکی روسیه روی صحنه رفت. این کنسرت شامل ۲ بخش بود که در بخش اول؛ کنسرتو ویولن با عنوان «هزار و یک شب در حرمسرا» اثر فاضل سای آهنگساز مشهور کشور ترکیه و در بخش دوم؛ سمفونی شماره چهار پیوتر ایلیچ چایکوفسکی اجرا شدند.

سولوی ویولن بخش اول این برنامه برعهده الوین گانی‌یف نوازنده مشهور آذربایجان بود. این هفتمین برنامه پیشنهادی موسیقی شرق و غرب علی رهبری به اُپرای مارینسکی روسیه بود که این بار هم مانند کنسرت‌های گذشته برای تلویزیون ملی این کشور ضبط شد.

تیرماه امسال سمت رهبر دایم اُپرای مارینسکی از طرف والری گرگیف یکی از مشهورترین رهبران ارکستر جهان و مدیرکل هنری مجموعه اُپرای مارینسکی به علی رهبری واگذار شد، این آهنگساز و رهبر بین‌المللی ارکستر ایرانی در هفت ماه گذشته، هفت برنامه مختلف پیشنهاد داده که مورد توجه مخاطبان اُپرای مارینسکی قرار گرفته است.

همچنین قرار است کنسرت دوم علی رهبری روز شنبه (هشتم بهمن) برگزار شود که این برنامه نیز دارای ۲ بخش است. در بخش اول؛ قطعه «تخت جمشید» اثر طالب‌خان شهیدی از آهنگسازان بین‌المللی اهل تاجیکستان و در بخش دوم سمفونی «مانفرد» اثر چایکوفسکی اجرا خواهد شد.

اُپرای مارینسکی دارای ۴۰۰ نوازنده، بیش از ۲۵۰ خواننده کُر، سه سالن اُپرا و چند سالن کنسرت دیگر است که در دنیا بی‌نظیر است و اغلب سه تا ۶ برنامه مختلف در یک روز در این مجموعه اجرا می‌شود.

جمعه (۳۰ دی) ساعت ۱۹، سه برنامه مختلف همزمان در سه سالن مجموعه اُپرای مارینسکی اجرا شدند که کنسرت علی رهبری در سالن اول، کنسرت والری گرگیف در سالن دوم و باله مدرن سنت پترزبورگ در سالن سوم از جمله این برنامه‌ها بودند.

واکنش خواننده مطرح کشور به حملات تند من و تو | همه‌تون پول درمیارید و پارتی میگیرید بعد ما نون نخوریم | راحت فحش بدید ...

کد خبر 736248
منبع: ایرنا

برچسب‌ها

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha