ریزش مو از جمله مشکلات عمومی آقایان در جوامع شهری است

به گفته محققان، ریزش‌مو علل زیادی از جمله استرس شدید، رعایت رژیم و کاهش وزن، بیماری‌های همراه با تب شدید با فاصله زمانی معمولا سه ماهه، زایمان، کمبود آهن و روی، مصرف برخی داروها، مشکلات تیروئید، بیماری‌های رماتیسمی، بیماری‌های پوستی و همچنین دلایل ارثی و هورمونی دارد.

همچنین استرس، آلودگی هوا و محیط، رژیم‌های غذایی غلط و غیرعلمی، شت‌وشوی زیاد مو و استفاده زیاد از سشوار، رنگ مو و بیگودی عواملی هستند که می‌تواند موجب ریزش مو شده یا آن را تشدید کند.

ریزش مو در افراد روزانه رخ می‌دهد که میزان آن با توجه به عواملی چون کم پشت یا پر پشت بودن موی افراد متفاوت است؛ به‌طور میانگین ریزش روزانه 100 تار مو  طبیعی است. محققان می‌گویند: ریزش موی ارثی در مردان سخت‌تر است و منجر به طاسی می‌شود که درمان قطعی ندارد ولی می‌توان با درمان‌ تا حدودی آنها را به تاخیر انداخت.

همچنین مشکلات هورمونی تخمدان‌ها و غدد فوق کلیه سبب ریزش مو می‌شود. نتایج حاصل از مطالعه‌ای که در یکی از دانشگاه‌های آمریکا انجام شد، نشان می‌دهد که ریزش مو در قسمت بالای سر مردان، احتمال ابتلا به حملات قلبی را افزایش می‌دهد و هر چه میزان ریزش بیشتر باشد، این احتمال افزایش می‌یابد.

نتایج اولیه تحقیقات پژوهشگران آلمانی نیز نشان می‌دهد که مصرف موضعی کافئین می‌تواند با مهار عوامل اصلی ریزش مو یعنی هورمون دی هیدروتسترون و آنزیم فسفودی استراز از ریزش موها جلوگیری کند

کد خبر 72602

برچسب‌ها

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار