معاون فنی و عمرانی شهرداری تهران گفت: شهر تهران به ۷۰۰ کیلومتر شبکه آب‌های سطحی نیاز دارد؛ در کنار تکمیل این شبکه موضوع مهمتر نگهداشت این شبکه است.

خاكريز آب شهرداري تهران

به گزارش همشهری آنلاین، عباس شعبانی در آیین بهره برداری از ۵ پروژه توسعه و نگهداشت شبکه اصلی مدیریت آب های سطحی گفت: تهران با اختلاف ارتفاع ۹۰۰ متری مستعد سیلاب است؛ سیل ۱۳۴۱ تهران باعث شد سازمان برنامه و بودجه کار مطالعاتی انجام دهد و سیل‌برگردان های غرب و شرق در تهران ساخته شد.

معاون شهردار تهران ادامه داد: تا قبل از تاسیس شرکت خاکریز آب ۱۹۰ کیلومتر شبکه مدیریت آب های سطحی احداث و تا امروز ۵۵۰ کیلومتر در شهر تهران ساخته و به بهره برداری رسیده است.

او بیان کرد: ما باید نقاط گلوگاهی سیلابی را حل کنیم و در مطالعاتی که در این زمینه انجام شده، ۴۷ گلوگاه شناسایی شده که در این میان ۱۲ گلوگاه درجه یک وجود دارد که باید رفع شود.

شعبانی با اشاره به اینکه تهران به ۷۰۰ کیلومتر شبکه مدیریت آب‌های سطحی نیاز دارد، گفت: در کنار تکمیل این شبکه موضوع مهمتر نگهداشت این شبکه است. این در حالی است که در سال‌های اخیر این مساله مغفول مانده و حتی در برخی نقاط دچار ریزش شده بود.

معاون شهردار تهران تاکید کرد: هزینه تقریبی ساخت ۵۵۰ کیلومتر شبکه مدیریت آب های سطحی که تاکنون ساخته شده، ۲۰ هزار میلیارد تومان است و باید نگهداشت از این سرمایه و دارایی ایجاد شده انجام شود.

معاون فنی و عمرانی شهرداری تهران خاطرنشان کرد باید ۱۶۰ کیلومتر شبکه مدیریت آب های سطحی احداث کنیم که عموما در غرب تهران است، البته به این مساله نیز تاکید دارم که در حوزه نگهداشت این شبکه نیز نیمی از این بخش از زیرساخت های شهری نیاز به مرمت دارد.

شعبانی ادامه داد: ارزش ریالی این ۵ پروژه ۲۵۰ میلیارد تومان است.

کد خبر 717689
منبع: خبرگزاری شهر

برچسب‌ها

پر بیننده‌ترین اخبار شهری

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha