رئیس سازمان وظیفه عمومی درباره شرایط و جزئیات حضور مشمولان سربازی در پیاده‌روی اربعین توضیح داد.

اربعین ـ پیاده‌روی اربعین ـ راهپیمایی اربعین

به گزارش همشهری‌آنلاین، سردار تقی مهری رئیس سازمان وظیفه عمومی گفت: تمامی مشمولان غیرغایب می‌توانند در ماه‌های محرم و صفر به ویژه در ایام اربعین حسینی بدون سپردن وثیقه از کشور به مقصد کشور عراق به عتبات عالیات بروند.

رئیس وظیفه عمومی فراجا بیان کرد: منظور از مشمولان غیرغایب افرادی است که در حال اعزام به خدمت سربازی هستند و هنوز وارد غیبت نشدند به عنوان مثال دانشجو هستند و از فرجه تحصیلی استفاده می‌کنند یا طلابی که حین تحصیل هستند و برای آنها معافیت تحصیلی صادر شده است.

به گفته او، این افراد می‌توانند از طریق سایت https://epolice.ir درخواست خروج از کشور را ثبت کنند و استثنائاً در محرم و صفر بدون سپردن وثیقه می‌توانند از کشور به مقصد عتبات عالیات خارج شوند.

چگونگی دریافت یا تمدید گذرنامه برای مشمولان غیرغایب

سردار مهری با اشاره به اینکه عدم سپردن وثیقه برای خروج از کشور مشمولان غیرغایب فقط برای سفر به عراق است و برای کشورهای دیگر نیاز به وثیقه هست، گفت: افرادی که گذرنامه دارند که بعد از ثبت در سایت مربوطه می‌توانند از کشور خارج شوند و افرادی که گذرنامه ندارند یا باید تمدید کنند بعد از ثبت‌نام در سایت باید برای طی کردن سایر مراحل به پلیس +۱۰ مراجعه کنند.

رئیس وظیفه عمومی فراجا در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه آیا شرایطی برای خروج از کشور مشمولان غایب در محرم و صفر در نظر گرفته نشده است، افزود: خیر، مشمولان غایب تحت هیچ شرایطی و طبق قانون اجازه خروج از کشور را حتی با سپردن وثیقه ندارند.

کد خبر 693241
منبع: مهر

برچسب‌ها

پر بیننده‌ترین اخبار پليس

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha