به همت بنیاد برکت، ۵۴۰۰ طرح اشتغال خرد و متوسط در مناطق کم‌برخوردار استان تهران به بهره‌برداری رسید.  

اشتغال بنیاد برکت

در جریان سفر یکروزه سرپرست ستاد اجرایی فرمان امام به شهرستان ورامین، تعدادی از طرح‌های اجتماع‌محور بنیاد برکت در استان تهران افتتاح و برای ۱۷ هزار نفر شغل مستقیم و غیرمستقیم ایجاد شد.

در ابتدای این سفر، با حضور سرپرست ستاد اجرایی فرمان امام، رئیس هیئت مدیره  و مدیرعامل بنیاد برکت، مدیرعامل گروه اقتصادی تدبیر و جمعی از مسئولان محلی در شهرک صنعتی عباس‌آباد ورامین، یک طرح اقتصادی فرآوری و بسته‌بندی مواد غذایی با حجم سرمایه‌گذاری ۳۰ میلیارد تومان  و اشتغال ۲۵۰ نفر به بهره‌برداری رسید.

سرپرست ستاد اجرایی فرمان امام دراین مراسم گفت: در راستای اجرای سیاست‌های اقتصاد مقاومتی و توانمندسازی اقتصادی و رونق تولید به ویژه در حوزه فعالیت‌های دانش‌بنیان، ستاد اجرایی فرمان امام امسال حجم سرمایه‌گذاری ۴۷ هزار میلیارد تومان با ظرفیت اشتغال ۳۵۰ هزار نفر را برنامه‌ریزی کرده است.

عارف نوروزی افزود: امروز در استان تهران ۵۴۰۰ طرح دانش‌بنیان، خرد، خانگی، متوسط و بنگاه‌محور توسط بنیاد برکت به بهره‌برداری رسید.

وی ادامه داد: حجم کل سرمایه‌گذاری برای اجرای این ۵۴۰۰ طرح ۷۳۰ میلیارد تومان بوده و برای ۱۷ هزار نفر نیز شغل مستقیم و غیرمستقیم ایجاد کرده است.

نوروزی تأکید کرد: حجم سرمایه‌گذاری‌های هدف قرارداده شده برای استان تهران تا پایان امسال سه یا چهار برابر این رقمی است که در فصل بهار انجام دادیم و امیدواریم حداقل ۱۰۰۰ میلیارد تومان سرمایه‌گذاری در طرح‌های خرد و خانگی را برای مناطق کم‌برخوردار استان تهران داشته باشیم.

در ادامه این مراسم ۴ طرح اقتصادی در شهرستان‌های استان تهران از جمله شهریار، ورامین و محمدآباد به صورت ویدئو کنفرانسی رونمایی شدند ...

در ادامه سفر یکروزه سرپرست ستاد اجرایی فرمان امام، طرح اقتصادی پرورش کاکتوس خوراکی در شهرستان پیشوا و چند طرح اجتماع‌محور در روستای خورین ورامین نیز با حضور عارف نوروزی افتتاح و به بهره‌برداری رسید.

کد خبر 681743

پر بیننده‌ترین اخبار اقتصاد كلان

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha