مجموع نظرات: ۰
چهارشنبه ۱۷ فروردین ۱۴۰۱ - ۱۳:۴۴
۰ نفر

معاون اجتماعی پلیس فتا فرماندهی انتظامی کشور از ممنوعیت ترویج روزه‌خواری در فضای مجازی توسط بلاگرها خبر داد.

پلیس فتا

به گزارش همشهری‌آنلاین به نقل از میزان، سرهنگ رامین پاشایی معاون اجتماعی پلیس فتا فرماندهی انتظامی کشور گفت: با رصد و پایش شبکه‌های فضای مجازی مشخص شد عده‌ای از افراد که از تعداد قابل توجهی مخاطب در صفحات خود برخوردار هستند، نسبت به رعایت شئونات ماه مبارک رمضان و امتناع از خوردن و آشامیدن در هنگام روزه‌داری بی توجهی می‌کنند.

وی افزود: در بررسی‌ها مشخص شد که این افراد با ساخت و نشر کلیپ‌ها و تصاویری از روزه‌خواری قصد حرمت‌شکنی ماه مبارک را دارند.

معاون اجتماعی پلیس فتا فرماندهی انتظامی کشور با اشاره به لزوم افزایش سطح هوشیاری و آگاهی کاربران در این رابطه تصریح کرد: شوق دیده شدن و درآمدزایی به هر شکلی باعث شده تا این دست افراد به اقدامات هنجارشکنانه و ساختارشکنانه دست زده تا بتوانند مخاطبان بیشتری را جذب کنند و بسیاری از بلاگرها برای اینکه بتوانند تعداد دنبال‌کنندگان خود را افزایش بدهند با فریبکاری خانه‌ها و ماشین‌های ساعتی اجاره می‌کنند تا بتوانند مخاطبان خود را از این طریق جذب کنند.
وی افزود: سطح بالای استقبال کاربران از فضای مجازی به ویژه شبکه‌های اجتماعی می‌تواند در تغییر فرهنگ اثربخش بوده و به منظور حفظ و حرمت فرهنگ اصیل ایرانی اسلامی از تمامی کاربران فضای مجازی می‌خواهیم تا با حفظ سنت‌ها و مناسبت‌های مذهبی از هرگونه تابو شکنی و رفتارهای خلاف شئونات پرهیز کنند.

سرهنگ پاشایی اظهار کرد: از شهروندانی که از تعداد مخاطب بالایی در شبکه‌های اجتماعی برخوردار هستند درخواست داریم با توجه به فضای اقتصادی امروز جامعه که ممکن است برای برخی افراد مایحتاج اولیه زندگی نیز به سختی انجام پذیرد، از انتشار تصاویر و کلیپ‌هایی حاوی مصرف|‌گرایی و ترویج زندگی‌های لاکچری پرهیز کنند.
 

کد خبر 668091

برچسب‌ها

پر بیننده‌ترین اخبار حوادث

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha