نمایش «شنل» نوشته احسان زیورعالم و کارگردانی میلاد رخش بهار که قرار بود در سال ۹۸ روی صحنه برود، برای اجرا در بهار ۱۴۰۱ آماده می‌شود.

شنل

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از مهر، میلاد رخش بهار کارگردان نمایش «شنل» درباره اجرای این اثر نمایشی گفت: نمایشنامه «آیا آقای پوشکین از ما راضی خواهد بود؟» نوشته احسان زیورعالم را در سال ۹۸ برای اجرای عمومی آماده کرده بودیم که با تعطیلی سالن‌های نمایش و با شرایطی که همه دنیا را درگیر کرد، کار را متوقف کردیم و از اوایل زمستان امسال و با بهتر شدن شرایط، این پروژه نیمه‌کاره را دوباره کلید زدیم.»

او درباره این نمایشنامه توضیح داد: زیورعالم این نمایشنامه را از داستان «شنل» نوشته گوگول اقتباس کرده که اثری ضد جنگ است. با مشورت نویسنده عنوان «شنل» را برای اجرا انتخاب کرده‌ایم.

این کارگردان تئاتر و سینما درباره تاثیر وقفه ۲ ساله بر روند تولید این نمایش عنوان کرد: «طبیعتاً مانند همه گروه هایی که در میانه کار، با تعطیلی روبه‌رو شده اند، گروه ما هم ضربه روحی خورد. بخش عمده گروه دستخوش تغییر شد، ضمن این که هزینه‌ها چندین برابر    شده‌اند. بیماری و چالش‌هایی که مدام روان گروه‌های تئاتر را درگیر می‌کند، بیش از پیش آزارمان می‌دهد، اما خوشبختانه راه‌های حفظ سلامت خودمان را آموخته‌ایم و به نظرم سرسخت‌تر از قبل شده‌ایم. همین نکته برای فعالیت بیشتر امیدوارمان می کند.»

رخش بهار نمایش شنل را کاری از گروه تئاتر «ما» معرفی کرد و ادامه داد: «چند سال قبل که این نمایشنامه را برای اجرا انتخاب کردیم، تعدادی از بازیگران گروه تئاتر «صلح» در نمایش حضور داشتند که با توجه به شرایط فعلی نتوانستیم از این بازیگران استفاده کنیم، اما این همکاری همچنان در بخش‌های کارگردانی و طراحی با گروه تئاتر «صلح» ادامه دارد.»

وی در پایان توضیح داد «شنل» برای اردیبهشت ماه ۱۴۰۱ آماده می شود و به زودی بازیگران و عوامل اجرا معرفی خواهند شد.

کد خبر 661796

برچسب‌ها

پر بیننده‌ترین اخبار تئاتر

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha