مدیرکل بهزیستی استان زنجان، خشونت جسمی، جنسی، روانی وکلامی، محدودیت و محرومیت را از مصادیق خشونت معرفی کرد و گفت: خانه امن بهزیستی از ابتدای سال ۵۵ زن خشونت دیده یا در معرض خشونت را پناه داده است.

خشونت عليه زنان

به گزارش همشهری آنلاین به نقل ازایلنا، محمد محمدی قیداری با اشاره به اینکه ۴۹ کودک بی سرپرست و بدسرپرست در مراکز بهزیستی نگهداری می شوند، گفت: ۲۶۶ کودک به صورت امداد بگیر در خانواده تحت حمایت بهزیستی هستند و از ابتدای سال تاکنون ۵۸ بازدید از مراکز نگهداری کودکان جهت بررسی روند نگهداری، آموزش و ...صورت گرفته است.

محمدی قیداری هدف اورژانس اجتماعی را کنترل و کاهش بحران های فردی، خانوادگی، اجتماعی و در دسترس قرار دادن خدمات عنوان کرد و افزود: از ابتدای سال تاکنون بیش از ۲هزار تماس با خط ۱۲۳ اورژانس خدمات اجتماعی زنجان گرفته شده است.

این مسئول از ۷۱۹ مداخله در بحران از ابتدای سال تاکنون خبر داد و تاکید کرد: رتبه بندی بهزیستی در زمینه کودک آزاری و همسر آزاری با تعداد مراجعه به اورژانس اجتماعی اعلام می شود.

وی بیان کرد: بهزیستی به استناد اصل دهم، ۲۱ و ۲۹ قانون اساسی و به منظور مواجهه صحیح با افراد در معرض آسیب یا آسیب‌دیده اجتماعی و فراهم کردن زمینه ادامه زندگی سالم در جامعه و طبق سیاست‌های کلی برنامه پنجم توسعه اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی جمهوری اسلامی مبنی بر تقویت نهاد خانواده و جایگاه زن، راه‌اندازی اسکان موقت را در دستور کار خود قرار داده که اکنون با نگاهی جامع‌نگر و تخصصی به عنوان خانه‌های امن به زنان خشونت دیده و در معرض خشونت ارائه خدمت می‌دهد.

مدیرکل بهزیستی  زنجان تصریح کرد: خانه امن مختص حمایت از زنان و دختران خشونت دیده بوده و درصورت وجود فرزندان برای زنان متاهل خشونت دیده، حمایت های لازم با رعایت اصول مندرج در دستورالعمل ها شامل حال آن ها نیز می شود.

محمدی قیداری افزود: دختران و زنانی که مورد آزار و خشونت‌های جسمی، جنسی، روانی و عاطفی قرار می‌گیرند، پس از مراجعه به اورژانس اجتماعی و با دستور قضایی به این مرکز منتقل می‌شوند.

وی خشونت جسمی، جنسی، روانی وکلامی، محدودیت و محرومیت را از مصادیق خشونت معرفی کرد و افزود: خانه امن بهزیستی از ابتدای سال ۵۵ زن خشونت دیده یا در معرض خشونت را پناه داده است.

کد خبر 646448

برچسب‌ها

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha