پروفیل در لغت به معنی مقطعی تو خالی در طول معین است که در زبان لاتین به مقاطعی گفته می‌شود که در ساخت درب و پنجره و نمای ساختمان از آن استفاده می‌شود، قوطی پروفیل مقطعی توخالی با سطح مقطع مربع و مستطیل‌شکل است که با توجه به جنس و استحکام و ویژگی‌هایی که دارد باعث بهبود کیفیت و افزایش سرعت پروژه‌ها می‌گردد.

آهن استیل یکتا - قیمت آهن.jpg

قوطی پروفیل چیست؟

پروفیل در لغت به معنی مقطعی تو خالی در طول معین است که در زبان لاتین به مقاطعی گفته میشود که در ساخت درب و پنجره و نمای ساختمان از آن استفاده میشود، قوطی پروفیل مقطعی تو خالی با سطح مقطع مربع و مستطیل شکل است که با توجه به جنس و استحکام و ویژگی هایی که دارد باعث بهبود کیفیت و افزایش سرعت پروژه ها می گردد. در صنعت ساختمان سازی، صنعت خودرو سازی و کارخانجات صنعتی مورد استفاده قرار میگیرد و در دو گروه دسته بندی میشود.

 • پروفیل ساختمانی 
 • پروفیل صنعتی

آهن استیل یکتا در زمینه خرید و فروش ، قیمت روز پروفیل در ایران فعالیت دارد و شما خریداران محترم میتوانید انواع پروفیل ، قوطی پروفیل را زیر قیمت بازار از ما تهیه کنید برای مشاهده قیمت انواع پروفیل به سایت ما https://ahanyekta.com مراجعه فرماید.

انواع قوطی پروفیل در بازار

قوطی پروفیل ساختمانی

از اسم این پروفیل مشخص است که چه کاربردی دارد، در ساخت ساختمان و ساخت درب و پنجره از این پروفیل استفاده میشود. جنس پروفیل های ساختمانی عبارتند از: آهن، آلومینیوم، استیل و گالوانیزه.قوطی پروفیل ساختمانی در دسته های نورد گرم، نورد سرد و پروفیل مرکب تقسیم می شود .

 1. پروفیل نورد گرم : این پروفیل مستقیم از ذوب شدن شمش فولادی در کارخانه تولید میشود.
 2. پروفیل نورد سرد : این پروفیل با شکل دادن ورق های فولادی از طریق خم کاری و پرس تولید می شود و ظاهر آن ناودانی شکل میباشد.
 3. پروفیل مرکب : این پروفیل از ترکیب نورد سرد و نورد گرم حاصل میگردد.
 4. پروفیل صنعتی : پروفیل صنعتی به دلیل وزن کم و مقاومت بالا در صنایعی مانند خودرو سازی، صنایع نظامی و ... کاربردهای مختلفی دارند.
 5. پروفیل مبلی : این پروفیل به پروفیل سبک معروف است که به دلیل داشتن خصوصیات متنوع و عالی کاربرد گسترده ایی در ساخت مبلمان، دوچرخه، لوازم خانگی، اگزوز و کانکس دارد .
 6. پروفیل گالوانیزه : پروفیل گالوانیزه برای جلوگیری از زنگ زدگی، پوشش گالوانیزه دارد و نسبت به انواع قوطی پروفیل مصرف بیشتری دارند، از آن در گلخانه ها و صنایع کشاورزی ها استفاده میشود. شکل آن به صورت U ،H و نیم دایره میباشد.
 7. پروفیل کامپوزیتی : این پروفیل در شرایط هوایی مرطوب که خوردگی بالایی دارند برای جلوگیری از خوردگی و افزایش عمر سازه در برابر ارتعاشات و لرزش هایی چون زلزله استفاده میشود. این مدل پروفیل به دلیل خاصیت غیر کشسانی باعث سبک شدن سازه میگردد.
 8. پروفیل ستونی : پروفیل ستونی از پر کاربردترین پروفیل ها است که در ساخت سوله، استفاده در کارگاه ها انبار ها و ستون های ساختمان کاربرد بسیاری دارد.

قوطی پروفیل | آهن استیل یکتا

قیمت انواع پروفیل ، قوطی پروفیل زیر قیمت بازار

بهترین قیمت پروفیل را از آهن استیل یکتا بخواهید. این مجموعه سال هاست  با شرکت های بزرگی همکاری مستقیم دارد.در بین فروشندگان پروفیل و قوطی پروفیل، آهن استیل یکتا بهترین قیمت پروفیل را زیر قیمت بازار به شما میدهد. فقط کافیه با کارشناسان ما تماس بگیرید و استعلام قیمت بگیرید.

پیش از خرید پروفیل به چه نکاتی باید توجه کرد؟

سعی کنید از بهترین کیفیت پروفیل خریداری کنید، زیرا این محصول قرار است در صنایع تولیدی و … به کار گرفته شود و اگر در ابتدا با پرداخت هزینه‌ای کمتر اقدام به خرید پروفیل بی کیفیت کنید در آینده به علت تولید محصولات بد و بدون مشتری، زیان زیادی خواهید دید.با توجه به نوسان ارز و دلار و قیمت جهانی فولاد، قیمت انواع آهن آلات نیز دستخوش نوسانات می‌شود.بهترین راه برای خرید بهترین پروفیل با کیفیت، مراجعه به فروشگاه‌های فروش پروفیل باسابقه‌ای می‌باشد که با داشتن تجربه خوب و درخشان در این زمینه خیال شما را از بابت کیفیت پروفیل‌ها آسوده می‌کنند. در بازار آهن اگر به قیمت روز محصولات فولادی توجه نداشته باشید، ممکن است در معامله خود متضرر شوید. برای خرید قوطی پروفیل نیز باید قیمت روز قوطی را تحت نظر داشته باشید و در نوساناتی که ایجاد می‌شود، بهترین قیمت را انتخاب نمایید.

تولید قوطی پروفیل از ورق سیاه

در تولید قوطی پروفیل در این روش از ورق سیاه فولاد مبارکه ، اهواز و گیلان استفاده میشود.همانطور که پیش از این اشاره کردیم، شرکت آهن یکتا فروشنده انواع ورق های سیاه در ضخامت های مختلف است، شما مشتریان گرامی میتوانید برای مشاهده قیمت روز ورق سیاه به سایت ما مراجعه فرمایید. ورق گرم به دو شکل کلاف و رول در بازار فروخته می شود. شیت مصارف مختلفی دارد که مهترین کاربرد آن برای ساخت لوله و پروفیل می باشد.در تولید پروفیل سبک از دو استاندارد DIN۲۳۹۴ / EN۱۰۲۱۹-۲ استفاده می‌شود و ورق‌های مورد استفاده در تولید پروفیل سبک، ورق روغنی است، این ورق‌ها از فرآیند نورد سرد تولید می‌شوند. 

برای تولید ورق سیاه، از تختال‌های فولادی به عنوان متریال ورودی استفاده می‌شود. تختال‌ها به کوره‌هایی برای دریافت دمای پیش گرم، انتقال می‌یابند. در این مرحله یک پوسته اکسیدی بر روی ورق سیاه شکل می‌گیرد؛ بنابراین پیش از ادامه فرآیند سطح آن باید پاکسازی شود. بعد تختال‌ها را از بین غلطک‌ها عبور می‌دهند تا ضخامت صفحات آهنی کاهش پیدا کند. به این مرحله نورد خشن یا نورد تخت می‌گویند که نقش بسزایی در کاهش زمان فرایند دارد.پروفیل مبلی در صنایعی مانند لوازم ، دوچرخه‌سازی، لوازم خانگی، مبلمان و کانتینر کاربرد فراوان دارد. این نوع ویژگی‌ های زیادی دارد، همین امر باعث استفاده‌ گسترده از آن گردیده است.

کاربردهای پروفیل سبک

 • مورد استفاده در صنعت خودروسازی
 • تولید مبلمان اداری و خانگی
 • ساخت تابلوهای تبلیغاتی
 • ساخت تجهیزات صنایع هوایی
 • ساخت تجهیزات و مبلمان شهری
 • ساخت دوچرخه

کاربرد پروفیل سنگین

 • دستگاه های صنعتی
 • ساخت شاسی ماشین آلات سنگین
 • مصارف ساختمانی به عنوان قوطی و ستون در پنجره

تفاوت پروفیل سنگین و سبک در چیست؟

 پروفیل سبک و سنگین مربوط به ورقی است که در تولید آن ها به کار می‌رود. برای تولید پروفیل سبک ورق روغنی با ضخامت کمتر از ۱.۵ میل و برای تولید پروفیل سنگین ورق‌سیاه با ضخامتی بالاتر از ۱.۵ میل به کار می‌رود. کاربرد پروفیل سبک و سنگین متفاوت است، پروفیل سنگین با توجه به استحکام بالاتر در مواردی که نیاز به تحمل نیروی بالا وجود دارد استفاده می‌گردد. برعکس در مواردی که نیاز به دقت ابعادی بالاتری وجود دارد پروفیل‌های سبک به کار می‌روند. تفاوت سوم میان پروفیل سبک و سنگین قیمت آن ها است که قیمت پروفیل سبک به ازای هر متر بیشتر است، اما به علت وزن بیشتر، در نهایت پروفیل سنگین قیمت بالاتری دارد.

بهترین کارخانه های پروفیل در ایران

بهترین کارخانه های تولید کننده پروفیل در ایران

 1. کارخانه فولاد گستر حداد
 2. کارخانه تهران شرق
 3. شرکت پروفیل صابری
 4. جهان پروفیل پارس
 5. کارخانه کیان پرشیا
 6. کارخانه پروفیل صدرا
 7. کارخانه کیهان
 8. کارخانه کوثر

عواملی که در قیمت قوطی پروفیل موثر هستند

قیمت پروفیل با توجه به عوامل مختلفی از جمله حمل و نقل، نوسانات بازار ارز، میزان عرضه و تقاضا، جنس، ضخامت، برند و قیمت ورق سیاه، روش تولید، وزن و ابعاد پروفیل و ... دچار نوسان می‌شود. امروزه با توجه به تنوع این محصول و کاربرد بسیار زیاد آن در صنایع مختلف، انتخاب و خرید پروفیل مناسب برای اغلب مشتریان امری دشوار است.

شرکت آهن استیل یکتا به عنوان مرجع قیمت پروفیل و تامین کننده معتبر و مطمئن در انواع مختلف از جمله پروفیل زد، پروفیل آبرو، پروفیل درب و پنجره و ... مورد نیاز مصارف شخصی و صنایع در بازار آهن می‌باشد. در وب سایت این مجموعه می‌توانید محصولات فولادی از جمله پروفیل تهران را با بهترین قیمت خریداری کنید.برای اطلاعات بیشتر با شماره ۰۲۱۵۴۰۷۱ تماس بگیرید و یا به سایت ما https://ahanyekta.com مراجعه فرمایید .

منبع : آهن یکتا | قیمت روز آهن آلات

کد خبر 641036

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار