مدیر عامل شرکت گاز خراسان رضوی با تاکید بر لزوم مدیریت مصرف بهینه گاز طبیعی در همه بخش‌های مصرفی، گفت: گاز ادارات و موسسات دولتی پرمصرف استان از ابتدای آذرماه قطع خواهد شد.

گاز

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از ایرنا، حسن افتخاری اظهار کرد: مطابق بخشنامه معاون اول رئیس جمهوری، تمام ادارات، سازمان‌ها، مؤسسه‌ها و شرکت‌های دولتی، نهادهای انقلاب اسلامی، نیروهای مسلح و استانداری‌ها ملکف به رعایت ضوابط مصرف انرژی هستند.

وی با بیان اینکه شرکت گاز استان با تشکیل گشت‌های پایش نسبت به کنترل رعایت دمای رفاه ادارات و ساختمان‌های دولتی اقدام می‌کند ادامه داد: ادارات و موسسات دولتی پرمصرف در مرحله نخست اخطار کتبی دریافت می‌کنند و در صورت ادامه بی‌توجهی به صرفه جویی و یا عدم رعایت دمای رفاه، جریان گاز طبیعی آنها با هماهنگی استانداری قطع می‌شود.

به گفته افتخاری، رعایت دمای رفاه ۱۸ تا ۲۱ درجه سانتی‌گراد در فضاهای داخلی و بسته و دمای ۱۸ درجه سانتی‌گراد در راهروها و فضاهای عمومی سرپوشیده، روشن کردن وسایل گرمایشی یک ساعت قبل از آغار وقت اداری و خاموش کردن آن یک ساعت قبل از پایان وقت اداری، خاموش کردن وسایل گرمایشی در روزهای تعطیل، استفاده از دستگاه‌های گازسوز استاندارد با برچسب انرژی بالا A و B، انجام معاینه فنی موتورخانه‌ها توسط شرکت‌های تأیید صلاحیت‌شده از سوی سازمان ملی استاندارد، سرویس و تعمیر دوره‌ای تجهیزات گازسوز از طریق متخصصان مجاز و نصب سامانه پایش هوشمند موتورخانه برای افزایش ضریب ایمنی و بازدهی وسایل گازسوز از اصلی ترین نکات مطرح شده در بخشنامه معاون اول رئیس جمهوری است.

مدیرعامل شرکت گاز خراسان رضوی تاکید کرد: ادارات، مؤسسه‌ها و شرکت‌های دولتی ملکف هستند در ۴ ماه پایانی سال حداقل ۱۰ درصد نسبت به مدت مشابه سال قبل در مصرف گاز صرفه جویی کنند.

وی تصریح کرد: مسئولان متولی انرژی در دستگاه‌های دولتی می‌توانند از طریق تماس با شماره تلفن ۱۵۹۴ مرکز خدمات الکترونیک و ارتباطات مردمی شرکت گاز خراسان رضوی، نسبت به دریافت مشاوره و راهنمایی در زمینه راهکارهای کاهش مصرف گاز طبیعی در ساختمان‌های اداری اقدام کنند.

کد خبر 638780

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

نظرات

  • نظرات منتشر شده: 1
  • نظرات در صف انتشار: 0
  • نظرات غیرقابل انتشار: 0
  • رحمان ستوده IR ۱۳:۴۸ - ۱۴۰۰/۰۸/۳۰
    1 0
    بنام خدا، پیشنهاد می شود که ادارات به سیستم BMS مجهز شوند که گرمایش و سرمایش ادارات تحت کنترل قرار گیرد و شبها و روزهای تعطیل ادارات بهوده انرژی مصرف نکنند و همیشه 2 ساعت قبل از شروع بکار سیستمها از راه دور توسط تأمین نگهدار راه اندازی می شود و ضمناً دمای هوای اداره توسط مدیر ارشد یا رئیس اداره کنترل می شود، من ا... توفیق

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار