رئیس هیات مدیره اتحادیه مرغداران میهن با اشاره به توزیع تخم مرغ در خودروهای سیار در تهران گفت: در حال حاضر ۵۰ خودرو سیار در سطح شهر اقدام به توزیع تخم مرغ با نرخ مصوب می‌کنند که پیش‌بینی می‌شود با ادامه این روند بازار کنترل شود.

تخم‌مرغ

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، حمیدرضا کاشانی افزود: بنابر آمار تاکنون ۴ هزار تن تخم مرغ توسط پشتیبانی امور دام وارد شده است.

وی درباره آخرین وضعیت عرضه تخم مرغ تنظیم بازار اظهار کرد: روزانه ۱۰۰ تن تخم مرغ در غرفه های میادین و فروشگاه زنجیره ای تهران و ۳۰ تا ۵۰ تن در مراکز استان ها با نرخ مصوب هر شانه ۴۳ هزار تومان عرضه می شود.

رئیس هیات مدیره اتحادیه مرغداران میهن افزود: بنابر آمار تاکنون ۴ هزار تن تخم مرغ توسط پشتیبانی امور دام وارد شده که قرار است به میزان نامحدود با نرخ مصوب در بازار عرضه شود.

کاشانی با اشاره به اینکه قیمت مصوب تخم مرغ بسته بندی در حال بررسی است، بیان کرد: معاونت امور دام و سازمان‌حمایت در حال بررسی قیمت تمام شده تخم مرغ بسته بندی هستند که انتظار می رود سازمان حمایت هر چه سریع تر اعلام کند، هر چند قیمت پیشنهادی اتحادیه برای قیمت گذاری هر عدد تخم مرغ بسته بندی ۲ هزار و ۲۰۰ تومان بوده است.

رئیس هیات مدیره اتحادیه مرغداران میهن ادامه داد: در حال حاضر عرضه تخم مرغ تنظیم بازار در فروشگاه های زنجیره ای، غرفه ها و میادین توسط اتحادیه و پشتیبانی امور دام بیش از نیاز در حال انجام است و همواره این آمادگی را داریم که به هر میزانی که تقاضا وجود داشته باشد، اقدام به توزیع کنیم.

به گفته وی، عدم کاهش قیمت در سطح خرده فروشی ها ناشی از مشکلات سیستم توزیع است که به سودی که در نظر گرفته شده، کالایشان را عرضه نمی کنند.

کاشانی با بیان اینکه مشکلی در تولید تخم مرغ نداریم، گفت: روزانه ۳ هزار تن تخم مرغ در کشور تولید می شود که به رغم افزایش سرانه مصرف کمبودی در توزیع نداریم.

رئیس هیات مدیره اتحادیه مرغداران‌ میهن ادامه داد: با وجود افزایش قیمت سایر محصولات پروتئینی برآورد می شود که سرانه مصرف تخم مرغ نسبت به سال قبل ۱۵ درصد افزایش یافته است، هر چند به طور دقیق سرانه مصرف محاسبه نشده است، اما فروش در سطح خرده فروشی ها حداقل ۲۰ درصد رشد داشته است.

وی با اشاره به مشکلات و چالش های تامین نهاده های دامی‌تصریح کرد: در حال حاضر تامین نهاده های دامی با مشکلاتی روبروست که امیدواریم به طور منظم نهاده تخصیص یابد چرا که این امر منجر به امنیت خاطر تولید کننده می شود. همچنین تولیدکنندگان نگران حذف یا استمرار تخصیص ارز ترجیحی هستند.

کد خبر 637066

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار