معاون اجتماعی پلیس راهور نیروی انتظامی از رانندگانی که در ایام کرونا با وجود داشتن مجوز تردد جاده‌ای، وسیله نقلیه آنها پس از ثبت دوربین‌ها جریمه شده، خواست که برای رفع این مشکل به فرمانداری‌های صادرکننده مجوز مراجعه کنند.

جریمه ـ دوربین ـ سرعت غیرمجاز ـ پلیس

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از ایرنا، سرهنگ عین الله جهانی معاون اجتماعی پلیس راهور نیروی انتظامی اظهار کرد: از مهم‌ترین دلایل اعمال قانون و جریمه رانندگان خودروهای بین شهری و دارای مجوز تردد که مجوز آنها عمدتا توسط فرمانداری ها صادر می‌شود، ارسال نشدن لیست پلاک انتظامی خودروهای این رانندگان به پلیس راهور ناجا است.

وی اظهار داشت: اگر صادرکنندگان مجوز تردد خودرو که از سوی ستاد ملی مقابله با کرونا، فرمانداری‌ها و ادارات پست نیز در برخی شهرهای کشور عهده دار این موضوع از سوی فرمانداری شده‌اند به موقع لیست‌های صدور مجوز تردد را آماده کنند و در اختیار پلیس راهور قرار دهند، خودروهای دارای مجوز تردد اعمال قانون نمی‌شوند و جریمه‌ای برای آنها منظور نخواهد شد.

سرهنگ جهانی با تاکید بر اینکه اگر لیست خودروهای دارای مجوز تردد بین شهری به موقع در اختیار پلیس راهور قرار گیرد، جریمه برای پلاک خودروها صادر نخواهد شد، گفت: از رانندگان خودروهای دارای مجوز تردد و جریمه شده می‌خواهم تا اطمینان از حذف جریمه خود در سیستم پلیس راهور از برگه‌های مجوز خود نگهداری کنند.

ممنوعیت تردد کرونایی همچنان باقی است

سرهنگ جهانی درمورد آخرین وضعیت تردد بین شهری برای شهرهای قرمز و نارنجی نیز گفت: براساس اعلام قبلی ستاد ملی مقابله با کرونا، ممنوعیت تردد همچنان برای ورود و خروج از شهرهای قرمز و نارنجی باقی است و تغییری ایجاد نشده است. خودروهای بدون مجوز تردد اعمال قانون می‌شوند و برای آنها جریمه صادر خواهد شد.

معاون اجتماعی پلیس راهور نیروی انتظامی در خصوص تمدید تاریخ وکالت‌های تعویض پلاک خودرو نیز گفت: با پیگیری‌های پلیس راهور ناجا و به منظور تسهیل خدمات نقل و انتقال و ارتقای رضایت آحاد جامعه و با توجه به مصوبه ستاد ملی مقابله کرونا مقرر شد اعتبار کلیه وکالت‌نامه‌های نقل و انتقال در مراکز تعویض پلاک و شماره گذاری خودروها برای مدت سه ماه (تا آخر آذر) تمدید شود.

وی با تاکید بر اینکه این تاریخ تمدید نخواهد شد، اظهار داشت: بدین ترتیب مدت وکالت آن دسته از هموطنانی که برای نقل و انتقال خودروهایشان در مراکز تعویض پلاک به واسطه تعطیلی یا محدودیت‌های خدمات ۵۰ درصدی مراکز تعویض پلاک و دفاتر خدمات خودرویی در وضعیت قرمز کرونایی در سال جاری منقضی شده تا پایان آذر ماه ۱۴۰۰ اعتبار خواهد داشت.

پلیس راهور باید پاسخگوی خودروهای جریمه شده دارای مجوز تردد باشد

مدیرکل روابط عمومی فرمانداری تهران نیز در خصوص وضعیت خودروهای جریمه شده دارای مجوز تردد بین شهری  گفت: اسامی پلاک خودروهای دارای مجوز تردد بین شهری در شرایط کرونایی هر روز به‌طور سیستمی در اختیار پلیس راهور قرار خواهد گرفت و اگر جریمه‌ای برای این خودروها صادر شود، پلیس راهور نیروی انتظامی باید پاسخگو باشد. نه فرمانداری.

ایمان قربانی افزود: از این رو حدود سه ماه است که با هدف تسهیل امور مردم، کاهش هزینه رفت و آمد و جلوگیری از گسترش بیماری کرونا، درخواست و صدور مجوز تردد از طریق سامانه صورت می‌پذیرد.

کد خبر 635026

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار