سازمان حج و زیارت در اطلاعیه‌ای از آغاز پیش‌ثبت‌نام عتبات ۱۴۰۰ برای متقاضیان خبر داد.

اربعین

به گزارش همشهری‌آنلاین به نقل از ایرنا، در اطلاعیه پیش‌ثبت‌نام عتبات عالیات آمده است: با توجه به لغو روادید سفرهای هوایی بین ایران و عراق و با عنایت به موافقت ستاد ملی مدیریت بیماری کرونا، سازمان حج و زیارت در جهت ایجاد رفاه و سهولت بیشتر و به منظور ایجاد آمادگی‌های لازم برای تشرف زائران به سفر زیارتی عتبات مقدسه عراق، اقدام به ایجاد سامانه پیش‌ثبت‌نام اینترنتی عتبات عالیات کرده است.

در این اطلاعیه تصریح شده است:‌ متقاضیان محترم تشرف به عتبات عالیات در دوره ۲۳ / ۸ / ۱۴۰۰ تا ۳۰ / ۱۰ / ۱۴۰۰ می‌توانند با تکمیل فرم مربوطه در سایت http://atabat.haj.ir برای خود و همراهانشان پیش‌ثبت‌نام کنند. شروع پیش‌ثبت‌نام از ساعت ۱۴ روز سه‌شنبه ۴ / ۸ / ۱۴۰۰ است.

پیش‌ثبت‌نام به صورت انفرادی و گروهی میسر است، افرادی که متقاصی اعزام با هم هستند در یک گروه ثبت‌نام می‌کنند مانند اعضای یک خانواده، در این صورت هر گروه از یک سرگروه و افراد زیرگروه وی (همراهان) تشکیل می‌شود که لازم است مشخصات کامل سرگروه و اطلاعات اولیه همراهان (کد ملی، نام و نام خانوادگی، شماره شناسنامه، تاریخ تولد) به صورت صحیح در فرم پیش‌ثبت‌نام سایت درج شود.

همچنین هر نفر فقط یک بار و در یک گروه می‌تواند (به عنوان سرگروه یا همراه) پیش‌ثبت‌نام کند و چنانچه به هر دلیلی هر یک از افراد پیش‌ثبت‌نام شده (سرگروه یا همراهان) پس از ثبت‌نام و دریافت کد رهگیری، خواستار ثبت‌نام با گروه جدید یا جابه‌جایی اسامی گروه خود باشد می‌تواند نسبت به ثبت‌نام مجدد اقدام و کد رهگیری جدید دریافت کند که در این صورت اطلاعات ثبت‌نامی در گروه قبلی حذف خواهد شد.

کد ملی و مشخصات کلی متقاضیان تشرف با اطلاعات سازمان ثبت احوال تطبیق و در صورت مغایرت، امکان ادامه فرایند وجود ندارد، از این رو در ثبت کد ملی دقت مضاعف به عمل آید.

با توجه به اطلاع‌رسانی‌های مرتبط با پیش‌ثبت‌نام از طریق سیستم ارسال پیام کوتاه، ثبت شماره تلفن همراه سرگروه (یا یکی از نزدیکان وی) در فرم پیش‌ثبت‌نام الزامی است.

تاریخ تولد افراد باید به صورت کامل شامل روز، ماه و سال (به صورت چهار رقمی) در فرم درج شود.

کد ملی همه افراد ۱۰ رقمی بوده و باید کلیه ارقام (صفرهای سمت چپ) آن به طور کامل در فرم ثبت شود.

پس از قطعی کردن پیش‌ثبت‌نام، سیستم یک شماره رهگیری به گروه تخصیص می‌دهد که این شماره را یادداشت کرده و برای پیگیری‌های بعدی نزد خود نگهداری خواهید فرمود.

بر اساس مصوبه ستاد مدیریت بیماری کرونا داشتن کارت واکسیناسیون و نتیجه منفی آزمایش PCR برای ۷۲ ساعت قبل از پرواز الزامی است.

در این اطلاعیه سازمان حج و زیارت آمده است: درخصوص مدت اقامت زائران و بسته‌های سفر زیارتی عتبات قابل ذکر است که برنامه‌ریزی‌های لازم برای تمام کسانی که تمایل دارند از بسته‌های متنوع سفر استفاده کنند، صورت می‌گیرد.
 

کد خبر 634264

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار