فرمانده انتظامی تهران بزرگ تاکید کرد: یکی از موضوعاتی که به طور جدی دنبال می‌کنیم و واقعا خط قرمز ماست، بحث فروش و استفاده و حمل سلاح است.

سردار رحيمي

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، سردار حسین رحیمی فرمانده انتظامی تهران بزرگ از کشف ۳۵۳ قبضه سلاح جنگی و شکاری در ۶ ماهه اول امسال خبر داد.

وی درباره خرید و فروش اسلحه در پایتخت و در مقابل اقدامات پلیس برای جلوگیری از این موضوع، اظهار کرد: یکی از موضوعاتی که به طور جد دنبال می‌کنیم و واقعا خط قرمز ما است، بحث استفاده و حمل سلاح است.

وی افزود: به طور مرتب طرح‌های مختلفی را برای این منظور اجرا می‌کنیم. در ۶ ماهه اول سال ۳۵۳ قبضه سلاح جنگی و شکاری کشف و متهمان مربوط به این پرونده‌ها را دستگیر کردیم.

رئیس پلیس تهران با اشاره به کشف هزاران قبضه سلاح سرد، تصریح کرد: در کنار برخورد با حاملان و استفاده‌کنندگان از سلاح گرم، موضوع سلاح سرد و شبه سلاح به صورت جدی در دستور کار ما قرار دارد.

وی افزود: روند استفاده یا وجود سلاح در تهران کاهشی است و با همین مقدار کمهم  در حال مبارزه همه‌جانبه برای دستگیری مخلان امنیت هستیم.

سردار رحیمی ادامه داد: در بحث استفاده از سلاح در پرونده‌های سرقت‌های مسلحانه حدود ۱۴ درصد کاهش تشکیل پرونده را نسبت به سال گذشته داریم.

وی افزود: این هشدار را به مجرمان و متخلفان می‌دهیم که هرگونه استفاده از سلاح، حمل و نگهداری آن برابر قانون تخلف و مجازات سخت و سنگینی در انتظار افرادی است که دست به این اقدامات می‌زنند.

کد خبر 633457

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار