حدیث جان‌بزرگی طرح مستند سینمایی «واهگ» را درباره زنی بلوچ که در روستایش به فعالیت‌های اجتماعی پرداخته به مرکز گسترش ارائه داده و امیدوار است امسال تولید این فیلم را آغاز کند.

مستند نخل يوسف

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از ارتباطات و اطلاع‌رسانی مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی، جان‌بزرگی درباره این پروژه گفت: وقتی مرکز گسترش اعلام کرد پذیرای طرح‌های تازه است، طرح یک مستند بلند به نام «واهگ» را به مرکز ارائه دادم. واهگ در زبان بلوچی به معنای آرزو و فیلم درباره خانمی است که در روستایی در بلوچستان زندگی می‌کند و فعالیت‌های اجتماعی دارد.

این کارگردان ادامه داد: قصد دارم در این فیلم علاوه بر ثبت فعالیت‌های اجتماعی او، درباره زندگی شخصی و موقعیت فرهنگی و اجتماعی این شخصیت هم تصویری به مخاطب ارائه بدهم. امیدوارم شرایط ساخت این فیلم در مرکز گسترش فراهم شود.

جان‌بزرگی در بخش دیگری از این گفتگو درباره حضور فیلم «مغیسف» (نخل یوسف) در جشنواره فیلم کوتاه تهران توضیح داد: این فیلم مستندی کوتاه درباره یک آقای فعال محیط زیست است که در روستاهای هرمزگان مشغول زندگی و کار است و داوطلبانه فعالیت‌های محیط زیستی انجام می‌دهد.

وی افزود: تصویربرداری فیلم «مغیسف» سال گذشته انجام شد و مراحل فنی را هم تابستان تمام کردم و این فیلم ۳۰ دقیقه‌ای امروز چهارشنبه و جمعه در پردیس مگامال، خانه جشنواره فیلم کوتاه نمایش داده می‌شود.

کد خبر 633172

برچسب‌ها

پر بیننده‌ترین اخبار سینما

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

دیدگاه خوانندگان

اخبار بازار و کسب و کار

خواندنی‌ها