شبکه الجزیره به نقل از سخنگوی گمرک ایران از آغاز و سرگیری صادرات ایران به عربستان پس از وقفه ای چند ساله خبر داد.

پرچم‌هاى ايران و عربستان

به گزارش همشهری آنلاین، شبکه الجزیره به نقل از سخنگوی گمرک ایران از آغاز و سرگیری صادرات ایران به عربستان پس از وقفه ای چند ساله خبر داد.

شروع دوباره تجارت میان ایران و عربستان | عربستان به مقاصد صادراتی ایران بازگشت

همچنین سخنگوی گمرک ایران نیز از  بازگشت عربستان به مقاصد صادراتی ایران در نیمه نخست امسال خبر داد و آن را یکی از موارد مورد توجه در این مدت عنوان کرد.

به گفته سید روح اله لطیفی، در نیمه نخست سال جاری بیش از ۴۷میلیون تن کالا به ارزش ۲۲میلیارد و ۵۸۸میلیون دلار بین ایران و ۱۵ کشور همسایه تبادل شد که بازگشت عربستان به مقاصد صادراتی ایران یکی از موارد مورد توجه در این مدت است.

سخنگوی گمرک خاطرنشان کرد: صادرات ایران به کشورهای همسایه در نیمه نخست امسال نسبت به مدت مشابه سال قبل از لحاظ وزنی ۳۳ درصد و از لحاظ ارزش ۴۱ درصد افزایش داشته است.

وی در خصوص میزان صادرات به هر یک از کشورهای همسایه تصریح کرد: عراق با سه میلیارد و ۸۴۰ میلیون، ترکیه با ۲ میلیارد و ۳۰۸ میلیون، امارات با ۲ میلیارد و ۲۴۳ میلیون، افغانستان با ۹۹۹ میلیون و پاکستان با ۵۴۴ میلیون دلار، پنج مقصد صادرات کالاهای ایرانی در کشورهای همسایه بودند.

لطیفی تاکید کرد: عمان با ۲۷۷ میلیون، روسیه با ۲۷۰ میلیون، جمهوری آذربایجان با ۲۱۲ میلیون، ارمنستان با ۱۵۶ میلیون، ترکمنستان با ۱۴۵ میلیون، قزاقستان با ۸۰ میلیون، قطر با ۷۵ میلیون، کویت با ۶۵ میلیون، بحرین با سه میلیون دلار و عربستان با ۳۹ هزار دلار به ترتیب مقاصد صادرات کالاهای ایرانی به کشورهای همسایه بودند.

کد خبر 632752

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 2
 • نظرات در صف انتشار: 52
 • نظرات غیرقابل انتشار: 0
 • IR ۰۳:۴۹ - ۱۴۰۰/۰۷/۲۷
  36 15
  خداکنه تجارت با همجا قطع شود خدا داره کمک میکنه که شاید دولت به فکر ملت باشد.چون ایران وقتی چیزی صادر می‌کند به مردم خود گران‌تر می فروشد .هر صادراتی قطع شد به مردم ارزان‌تر رسید .الان همه مردم دعا می‌کنند که چیزی صادر نشود مثل سیمان صادرش به افغانستان قطع شد قیمت آمد پایین. ولی گفتند ما خودمان سیمان را ازران کردیم .این یک دروغ بزرگ بور. خدایا خودت کمک کن. یارانه مردم کجا میره .مگه مردم ایران نباید ماهی ۲۰ میلیون یارانه بگیرند.
 • علی IR ۰۶:۳۸ - ۱۴۰۰/۰۷/۲۷
  46 12
  خدا کند که کشور ما هم بتواند با دوستی با تمام کشورهای جهان مرادوت داشته باشد 🇮🇷🇮🇷🇮🇷🇮🇷🇮🇷🇮🇷🇮🇷 درخت دوستی بنشان که کام دل براید 🇮🇷🇮🇷 نهال دشمنی بر کن که رنج بیشمار آید 🇮🇷🇮🇷🇮🇷🇮🇷🇮🇷🇮🇷🇮🇷🇮🇷

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار