سرپرست دفتر سلامت و تندرستی وزارت آموزش و پرورش گفت: در حال حاضر با اجرای طرح واکسیناسیون و لکه‌گیری واکسینه شدن دانش‌آموزان ۱۲ تا ۱۸ ساله، آمار دانش‌آموزان واکسینه شده روند افزایشی دارد و تاکنون ۶۵ درصد آنان واکسن کرونا را دریافت کرده‌اند.

واکسیناسیون نوجوانان - واکسیناسیون دانش آموزان

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از ایرنا، اعظم گودرزی سرپرست دفتر سلامت و تندرستی وزارت آموزش و پرورش اظهار کرد: تا روز ۲۴ مهرماه، ۴ میلیون و ۱۰۰ هزار دانش‌آموز واکسن دریافت کرده‌اند، اما با توجه به اینکه طرح واکسیناسیون دانش‌آموزان در روزهای اخیر مورد استقبال خوب دانش‌آموزان و والدین آنها قرار گرفته است، هنوز کار واکسیناسیون و لکه‌گیری در استان‌های مختلف ادامه دارد.

به گفته وی، تا روز ۱۸ مهرماه بیش از ۵۰ درصد دانش آموزان یعنی حدود ۳ میلیون و ۵۰۰ هزار نفر واکسینه شدند. همچنین در روزهای ۲۱ و ۲۲ مهرماه طرح لکه‌گیری واکسیناسیون دانش‌آموزان اجرا شد تا طرح واکسینه شدن نسل آینده‌ساز کشور روند افزایشی داشته باشد.

گودرزی اظهار داشت: به همین منظور تعدادی از پایگاه های تجمیعی در برخی از استان‌ها و مراکز جامع خدمات سلامت در همه شهرها پذیرای دانش‌آموزان ۱۲ تا ۱۸ ساله است تا حداقل دانش‌آموزان واکسینه شده در کشور به رقم ۷۰ درصد در مجموع برسد.  البته اگر همه دانش‌آموزان برای زدن واکسن به این مراکز مراجعه کنند، هم خود و هم خانواده‌هایشان را در برابر کرونا بیشتر ایمن خواهند کرد.

گودرزی خاطرنشان کرد: طرح واکسیناسیون دانش‌آموزان ۱۲ تا ۱۸ ساله به صورت اختیاری با اجازه والدین همچنان ادامه دارد. البته توصیه می‌شود کسانی که هنوز واکسن نزده‌اند، زودتر برای دریافت واکسن مراجعه کنند تا زمینه ایمنی خود و خانواده خود را فراهم کنند.

سرپرست دفتر سلامت و تندرستی وزارت آموزش و پرورش گفت: با تکمیل این طرح، در صورتی که در نیمه آبان دوم به صورت تدریجی مدارس کشور بازگشایی شود، خانواده‌ها نگرانی کمتری نسبت به سلامت فرزندان خود خواهند داشت، چون با واکسینه شدن ایمنی دانش‌آموزان به صورت نسبی تامین می‌شود.

گودرزی ادامه داد: طرح واکسیناسیون دانش‌آموزان ۱۲ تا ۱۸ ساله از روز ۱۵ مهرماه به صورت رسمی آغاز شد اما پیش از آن در مراکز جامع سلامت وزارت بهداشت نیز واکسیناسیون این افراد انجام می شد که امیدواریم روند رو به رشدی از واکسیناسیون را در روزهای آینده را شاهد باشیم.

به گفته وی، در مجموع ۵۰۰ مرکز تجمیعی واکسیناسیون برای دانش‌آموزان در سراسر کشور پیش‌بینی شده است تا والدین بتوانند در نزدیک‌ترین مرکز نسبت به واکسینه کردن فرزندان خود اقدام کنند، اگرچه در این زمینه هم هیچ اجباری برای حضور در این مراکز وجود ندارد و والدین می‌تواند در مراکز جامع سلامت وزارت بهداشت برای تزریق واکسن فرزند خود مراجعه کنند.

گودرزی اظهار داشت: از آنجا که بیش از ۶ میلیون دانش‌آموز در سنین ۱۲ تا ۱۸ سال در حال تحصیل هستند و امکان بروز پاندمی جدید ویروس کرونا وجود دارد،  به منظور برای واکسینه شدن ۷۰ درصد جمعیت کشور، دانش‌آموزان نیز در ردیف واکسینه شدن قرار گرفتند.

سرپرست دفتر سلامت و تندرستی وزارت آموزش و پرورش در پاسخ به این سوال که چرا هنوز تعدادی از دانش‌آموزان برای تزریق واکسن مراجعه نکرده‌اند، تاکید کرد: به منظور ساماندهی وضعیت واکسیناسیون دانش‌آموزان سامانه‌ای طراحی شده است که روزانه ادارات آموزش و پرورش آمار را رصد می‌کنند. البته اکنون روزانه روند افزایشی تزریق واکسن دانش‌آموزان را شاهد هستیم که امیدواریم تا روزهای آینده آمار دانش‌آموزان واکسینه شده حداقل به ۷۰ درصد برسد.

کد خبر 632458

برچسب‌ها

پر بیننده‌ترین اخبار آموزش

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

  • نظرات منتشر شده: 1
  • نظرات در صف انتشار: 0
  • نظرات غیرقابل انتشار: 0
  • سیاوش IR ۰۱:۲۷ - ۱۴۰۰/۰۷/۲۶
    1 0
    واقعا در وضعیتی که مسئولین دارن به مردم هشدار پیک ششم کرونارو میدن، چرا بچه های بیگناه را به قتلگاه مدرسه می کشانید؟ این وسط مدیران بسیاری از مدرسه ها هم شدند کاسه از آش داغ تر که با تهدید و اجبار کاری میکنند که بچه ها و والدین اجبارا تن به کلاسهای حضوری بدهند. از طرفی شواهدی هم دال بر پایین بودن ایمن سازی توسط واکسن هایی که در حال تزریق است منتشر شده، آیا دولت میخواد کم کاری های خودشو با کشتن عزیزان مردم جبران کنه؟ آیا بچه های خودتان هم با همین شرائط و وضعیت به مدرسه میروند؟