مجموع نظرات: ۱
یکشنبه ۲۵ مهر ۱۴۰۰ - ۱۳:۱۱
۰ نفر

نماینده تالش و رضوانشهر در مجلس با اشاره به اینکه کارگران پروژه سد شفارود، از ابتدای امسال تاکنون حقوق و مزایای خود را دریافت نکردند از شکایت خود به کمیسیون اصل ۹۰ خبر داد.

کارگران شفارود

حسن محمد یاری با اعلام ملحق شدن به اعتصاب ۸۰۰کارگر سد شفارود گیلان به همشهری آنلاین بیان کرد: از سال گذشته پیگیر معوقات کارگران سد شفارود بوده‌ام.  بارها درباره مشکلات کارگران شفارود نطق داشتم، اما تاکنون گوش شنوایی وجود نداشت، به طوری که این کارگران برای احقاق حقوق خود دست به اعتراض مسالمت‌آمیز زدند و من نیز از هفته آینده به آن‌ها ملحق می‌شوم.
این نماینده مجلس همچنین به نامه‌نگاری با کمیسیون اصل ۹۰ مجلس شورای اسلامی در این باره اشاره و اظهار کرد: طی نامه‌ای از قوه قضاییه و دادگستری گیلان خواستار ورود به موضوع شده‌ام.
فرماندار رضوانشهر نیز خبر داد فقط ۲۰درصد از مجموع کارگران مشغول به کار در پروژه سدشفارود طی سال جاری تا پایان اردیبهشت حقوق و دستمزد دریافت کرده‌اند.
محمود قاسمی اختلاف بین پیمانکار و کارفرما در سد شفارود را عامل بروز مشکلات در زمینه پرداخت حقوق معوقه کارگران در این پروژه ملی دانست و گفت: تاکنون پیگیری‌های متعددی برای حل این مساله از سوی مسئولان شهرستانی، استانی و نماینده حوزه انتخابیه درسطح ملی انجام شده است که متاسفانه هنوز موفق به احقاق حقوق کارگران زحمتکش این پروژه نشده‌ایم.
عملیات ساخت سد شفارود بعد از وقفه‌ای چند ساله در سال ۹۸ از سر گرفته شد، اما از ابتدای امسال به دلیل نبود سیمان و مصالح ساختمانی به طور کلی متوقف شده است.

کد خبر 632398

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار