وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: متاسفانه رشد جمعیت روند مناسبی ندارد که علامت خطر برای کشور است. کشوری که به وزیر سمت سالمندی می‌رود، با مشکلات زیادی روبرو خواهد شد.

کرونا در ایران - پروتکل های بهداشتی

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از ایرنا، بهرام عین اللهی، وزیر بهداشت در حاشیه بهره برداری از ۵۰ طرح بیمارستانی، بهداشتی و درمانی برکت در سراسر کشور افزود: ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) از نهادهای انقلابی است که در جهت رفع مشکل محرومان کشور فعالیت می‌کند و اقدامات انقلابی را در حوزه‌های مختلف انجام می‌دهد.

وی افزود: یکی از مشکلات مناطق محروم، امکانات اندک حوزه سلامت است و امروز خوشبختانه ۵۰ طرح حوزه سلامت در مناطق محروم کشور به بهره برداری رسید و امیدواریم که با افتتاح این طرح‌ها، بخشی از مشکلات مردم در مناطق محروم را برطرف کنیم. این طرح‌ها حتما ادامه خواهد یافت.

امروز مردم برکت را بهتر می‌شناسند

وزیر بهداشت تاکید کرد: امروز مردم برکت را بهتر می شناسند چون خیلی از مردم، مشتاق تزریق واکسن کووایران برکت هستند که این واکسن توسط نهادی انقلابی و جهادی و با تلاش مجاهدانه دانشمندان ایرانی، در مدتی کوتاه ساخته شده و یکی از واکسن‌های با کیفیت کشور و دنیا است. علاوه بر ساخت واکسن، بنیاد برکت سال‌های زیادی است که در محرومیت زدایی فعال است و در حوزه دارویی نیز موفقیت‌های قابل توجهی داشته است.

دکتر عین اللهی خاطرنشان کرد: از دکتر مخبر که ۱۴ سال در ستاد اجرایی فعالیت انقلابی و جهادی داشته که منجر به دستاوردهای بی شماری از جمله تولید واکسن برکت، داروهای مختلف و فعالیت‌های محرومیت زدایی شده است، تقدیر می کنیم.

برخی محدودیت‌ها برای افراد واکسینه برداشته می‌شود

وی گفت: دیروز در جلسه ستاد ملی مقابله با کرونا، رییس جمهور در مورد مدیریت هوشمند کرونا صحبت کرد. در این طرح به دنبال این هستیم که برخی از محدودیت‌ها را برای افرادی که واکسن تزریق کرده اند، برداریم و مردم راحت تر بتواند به زندگی و کسب و کار خود بپردازند.

وزیر بهداشت افزود: یکی از افتخارات وزارت بهداشت، همراهی و همکاری دستگاه ها، ارگانها و سازمان های مختلف با این وزارتخانه است و امروز در واکسیناسیون می بینید که همه دستگاه ها و گروه های مردمی، جهادی و داوطلب به وزارت بهداشت کمک می کنند.

پیش بینی بازگشایی مدارس در آبان و آذر 

عین اللهی ادامه داد: حدود یک سال و نیم است که مدارس تعطیل است و به صورت حضوری برگزار نمی شد و طبیعی است با واکسیناسیون دانش آموزان و معلمان، بازگشایی راحت تر انجام می شود. پیش بینی می شود که مقطع متوسطه از اواسط آبان ماه و مقطع دبستان پس از انجام بررسی های کارشناسی و احتمالا در آذرماه، بازگشایی شوند.
 
وزیر بهداشت گفت: بازی تیم های ملی فوتبال ایران و کره جنوبی با حضور تعداد محدودی از هواداران برگزار می شود البته این افراد باید دو دُز واکسن کرونا را تزریق کرده باشند.

سالمندی، علامت خطر برای کشور

وی ادامه داد: متاسفانه رشد جمعیت در کشور، روند مناسبی نداشته که علامت خطر برای کشور است. کشوری که به سمت سالمندی می رود، با مشکلات زیادی روبرو خواهد شد. بخشی از اقدامات مربوط به رشد جمعیت مانند درمان زوجین نابارور، مربوط به وزارت بهداشت است اما با همکاری همه ارگانهای موثر و نمایندگان مجلس، امیدواریم با طرح های تشویقی که ارائه می شود بتوانیم شاهد رشد مناسب جمعیت در کشور باشیم.

کد خبر 630216

برچسب‌ها

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha