علیرضا جهانبخش، لژیونر و ملی‌پوش فوتبال ایران که این روزها در فاینورد بسیار درخشان ظاهر شده از تصمیم خود برای بازگشت به لیگ هلند صحبت کرد.

علیرضا جهانبخش

به گزارش همشهری‌آنلاین، علیرضا جهانبخش درباره دلایل بازگشت به فوتبال باشگاهی هلند به شبکه فاکس‌اسپورت آسیا گفت: تصمیمات و اتفاقاتی رقم خورد که باعث شد من از انگلیس به فوتبال هلند و تیم فوتبال فاینورد برگردم. بین پیشنهاداتی که داشتم شانس فاینورد را پیدا کردم تا به یکی از بهترین پیشنهاداتم پاسخ دهم.

او که بازوبند کاپیتانی تیم ملی فوتبال ایران را در دو دیدار ابتدایی گروه A انتخابی نهایی جام جهانی بر بازو بسته بود ادامه داد: فاینورد یکی از بهترین تیم های باشگاهی هلند است. سابقه حضورم در فوتبال هلند و شناخت اولیه‌ای که از این تیم داشتم کمک کرد تا با آگاهی در مورد آن تصمیم بگیرم. مربی جدید این تیم زمانی که من به هلند آمده‌ام و برای نایمخن بازی کرده‌ام شناخت خوبی از من داشت و در کنار دلایل دیگر باعث شد تا این تصمیم را بگیرم.

او در پاسخ به سوالی مبنی بر دیدگاهش در انتخاب فاینورد تصریح کرد: قبل از اینکه پیراهن تیم را بر تن کنم نمی‌دانستم جو استادیوم فاینورد این قدر فوق‌العاده است. این باشگاه یکی از بهترین تماشاگران را دارد. حضور در هلند مثل حضور در خانه‌ام است. دوستان خیلی خوبی دارم و با توجه به شناختی که از قبل پیدا داشتم به یکی از تیم‌های بزرگ هلند آمده‌ام.

جهانبخش درباره اینکه در برایتون انگلیس نیز لحظات رویایی داشته است اما تصمیم به بازگشت اردویسه هلند گرفت، گفت: در تابستان نیاز داشتم تصمیم جدی بگیرم و در تیمی بازی کنم که حرکت رو به جلو داشته باشم. فاینورد یکی از تیم‌های بزرگ دنیاست. فکر می‌کنم می‌توانیم نتایج خوبی بگیریم. همه چیز در فاینورد در سطح عالی قرار دارد.

وی ادامه داد: وقتی تابستان تصمیم گرفتم به هلند برگردم خیلی‌ها در مورد این موضوع از من سوال پرسیدند. من با مدیربرنامه، خانواده و دوستانم مشورت کردم و خواستم بهترین تصمیم را بگیرم. به لحاظ اینکه قبلا در هلند بودم فاینورد را انتخاب کردم.

جهانبخش با اشاره به دوران حضور در برایتون انگلیس تصریح کرد: در دو سال گذشته لحظات فوق‌العاده‌ای را در برایتون تجربه کردم.

هافبک تیم ملی فوتبال ایران در خصوص اینکه آیا به گذشته بازگردد باز هم تصمیم به جدایی از برایتون و بازگشت به فوتبال هلند می‌گیرد؟ گفت: اگر باز هم به گذشته برگردم همین تصمیم را می‌گیرم. در هلند بازی کردم و در ۲۱ سالگی پیشنهاد برایتون را گرفتم. در ابتدای حضورم خیلی خوب تمرینات را شروع کردم اما فراز و نشیب داشت. برایتون تیم قدیمی است که در چند سال گذشته برای حضور در جمع تیم‌های برتر لیگ انگلیس و لیگ قهرمانان اروپا تلاش می‌کند.

جهانبخش یادآور شد: من قبل از پیوستن به برایتون هم اخبار این تیم را دنبال می‌کردم. همیشه دوست داشتم در این باشگاه و در آن شهر باشم. این اتفاق هم افتاد و من با وجود ۲۱ سال سن، برایتون را تجربه کردم. هنوز هم عاشق این تیم هستم.

وی درباره تجربه حضور در لیگ برتر انگلیس گفت: حقیقت این است که فوتبال در باشگاه‌های این کشور متفاوت با جاهای دیگر است. من در سال اول حضورم فراز و نشیب زیادی داشتم. سرمربی تیم عوض شد و مربی جدید تفکرات فنی دیگری داشت. روزهای سختی را تجربه کردم اما هرگز تسلیم نشده و نمی‌شوم.

جهانبخش افزود: در هر بازی که فرصت حضور در میدان را داشتم تلاشم را می‌کردم اما من نتوانستم فوتبالم را در آنجا ادامه دهم و با باشگاه صحبت کردم تا تغییراتی را داشته باشم.

وی خاطرنشان کرد: باید بگویم در مجموع تاسفی برای من وجود ندارد چون آنجا کسب تجربه کرده‌ام. همیشه روی خودم فشار می‌آورم اما آن طور که می‌خواستم اوضاع در برایتون پیش نرفت. با این حال از لحاظ ذهنی قوی‌تر شدم.

جهانبخش در ادامه گفتگوی خود با فاکس اسپورت آسیا راجع به قدرت فاینورد و اینکه آیا این تیم به عنوان یکی از سه باشگاه برتر هلند می‌تواند قهرمان شود؟ گفت: خیلی زود است درباره کسب قهرمانی صحبت کنم. هواداران فاینورد لایق بهترین‌ها هستند.

او در پایان خاطرنشان کرد: به تیمی آمده‌ام که به قهرمانی فکر می‌کند. فشار تمرینات در فاینورد خیلی بالا و کیفیت تیم و بازیکنان عالی است. تلاش زیادی می‌کنیم تا علاوه بر لیگ هلند بتوانیم در لیگ کنفرانس فوتبال اروپا هم نتیجه بگیریم.

کد خبر 629616

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار