مدیر کل دفتر حمل مسافر سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای گفت: روزانه ۴۵۰ تا ۵۰۰ دستگاه اتوبوس در دو پایانه مرزی مهران و شلمچه مستقر شده‌اند اما ‌هر آنچه ناوگان بیشتری هم نیاز باشد، اختصاص می‌دهیم تا زوار در مرز معطل نمانند.

اتوبوس

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از فارس، داریوش باقرجوان درباره آخرین وضعیت بازگشت زوار اربعین از دو پایانه مرزی مهران و شلمچه، اظهار کرد: بر اساس برنامه‌ریزی‌هایی که انجام شد، اتوبوس‌ها در پایانه‌های مرزی مهران و شلمچه مستقر هستند و به هر اندازه که مورد نیاز باشد، اتوبوس جایگزین می‌کنیم.

وی ادامه داد: در حال حاضر هم ورود عمده زوار به مرزها نداشتیم و زائران به تدریج در حال ورود به کشور هستند و جابجایی‌ها نیز به همین شکل در حال انجام است.

مدیرکل دفتر حمل مسافر سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای ‌در دو پایانه مهران و شلمچه تأمین ناوگان اتوبوسی انجام شده است، ‌گفت: ترکیبی در ورودی‌ها و خروجی‌های دو پایانه مذکور داریم، به همان‌ میزان افرادی که با وسایل نقلیه عمومی به این دو پایانه مرزی آمده‌اند، با وسایل نقلیه عمومی هم برمی‌گردند، اما تعداد بالاتری از ناوگان در نظر گرفته‌ایم و آن هم به دلیل سفرهای یک طرفه هوایی است که ممکن است برخی زوار قصد داشته باشند، در مسیر برگشت، از مرز مهران یا شلمچه برگردند و به همین دلیل برنامه‌ریزی اختصاص ناوگانِ بیشتر انجام شد.

باقرجوان با بیان اینکه ناوگان عمومی مسافری جاده‌ای و نیروهای راهداری و حمل و نقل جاده‌ای در پایانه‌های مرزی مستقر و آماده‌باش هستند، بیان کرد: دستگاه‌ها و عوامل نظارتی نیز در پایانه‌ها مستقر هستند، البته چون به نسبت اربعین سال ۹۸ و سال‌های قبل از آن، تعداد بسیار کمی زائر از سوی کشور عراق پذیرفته شده است، به همین دلیل ازدحام و مشکل خاصی در سفرهای برگشت نداریم.

وی در پاسخ به این سئوال که به طور متوسط به روزانه چه تعداد اتوبوس در دو پایانه مرزی مهران و شلمچه مستقر می‌شود؟ گفت: روزانه ۴۵۰ تا ۵۰۰ دستگاه اتوبوس در دو پایانه مرزی مستقر شده‌اند اما ‌هر آنچه که ناوگان بیشتری هم نیاز باشد، اختصاص می‌دهیم تا زوار در مرز معطل نمانند.

مدیرکل دفتر حمل مسافر سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای با بیان اینکه در حال حاضر ازدحامی در سفرهای برگشت جاده‌ای زوار اربعین نداریم، بیان کرد: ‌در حال حاضر ورود به مرزهای کشورمان به تدریج است و مشخصات سفرهای بازگشت زوار اربعین امسال نظیر اربعین سال ۹۸ با ۳.۵ تا ۴ میلیون زائر نیست به هر حال متاسفانه تعداد کمی از عاشقان اباعبدالله امسال موفق شدند، به این سفر زیارتی و معنوی بروند.

باقرجوان درباره نظارت بر نرخ‌های بلیت اتوبوس گفت: در پایانه‌های مرزی شلمچه و مهران، نماینده سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای و نماینده سازمان تعزیرات حکومتی و دستگاه‌های نظارتی حضور دارند، ضمن آنکه تابلوهای قیمت در مسیرها، در هر دو پایانه نصب شده است و برای زوار قابل مشاهده است.

کد خبر 629262

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار