به مناسبت سالروز اربعین حسینی و همگام با پروژه ملی واکسیناسیون کرونا، بخشی از کارآزمایی فاز سوم واکسن فخرا در مسیر پیاده‌روی اربعین در تهران انجام شد.

واکسن فخرا

به گزارش همشهری آنلاین، فاز سوم کارآزمایی بالینی واکسن ایرانی فخرا با حضور وزرای بهداشت و دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح و با تزریق به سردار اله‌ورن رییس اداره کل بهداشت، امداد و درمان وزارت دفاع در شهریور امسال آغاز شد.

در ادامه این طرح به مناسبت سالروز اربعین حسینی و همزمان با اجرای کارآزمایی بالینی این واکسن، تیم‌های سیار مجموعه فخرا با هدف رفاه حال هموطنان و افزایش سطح ایمنی جمعی کشور، بخشی از  این کارآزمایی را در مسیر پیاده روی اربعین در تهران برگزار و ۵۰۰ نفر از عزاداران حسینی در مسیر پیاده‌روی اربعین در مسجد فیروزآبادی و مسجد مهدیه واکسن دریافت کردند.  

کارآزمایی بالینی واکسن فخرا در فاز سوم شامل مقایسه واکسن ملی فخرا و واکسن سینوفارم چین است که در طرح شهید فخری‌زاده داوطلبان تا پایان ماه صفر می‌توانند با مراجعه حضوری به مراکز کارآزمایی فخرا در نشانی اینترنتی fakhravac.ir  یا ثبت‌نام آنلاین از امکان تزریق انتخابی واکسن فخرا یا سینوفارم به میل خود (دریافت واکسن به انتخاب) در کارآزمایی بالینی بهره‌مند شوند.

در فاز اول کارآزمایی بالینی این واکسن که ۲۶ اسفند ۹۹  آغاز شد، ۱۳۵ نفر واکسینه شدند. همچنین در فاز دوم هم که هشتم خرداد ۱۴۰۰ انجام تزریق واکسن برای ۵۰۰ نفر از هموطنان صورت گرفت. در فاز سوم کارآزمایی بالینی هم واکسن فخرا به ۴۰ هزار نفر از داوطلبان تزریق خواهد شد.

کد خبر 629170
منبع: همشهری آنلاین

برچسب‌ها

پر بیننده‌ترین اخبار بهداشت و درمان

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha