معاون رئیس جمهوری در امور زنان و خانواده در توییتی با اشاره به پیگیری‌های انجام شده در خصوص عدم تحویل کارنامه دانش آموزان به مادران، از رفع ابهام در این مساله خبر داد.

انسیه خزعلی

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از ایرنا، دکتر انسیه خزعلی امروز یکشنبه در پیامی که در صفحه شخصی خود در توئیتر منتشر کرد، نوشت: بحمدالله با پیگیری های به عمل آمده، از مسئله تحویل کارنامه به ولی دانش آموز رفع ابهام شد.

معاون رئیس جمهوری در ادامه از دستور و پیگیری سرپرست محترم آموزش و پرورش تشکر و قدردانی کرد.

چندی پیش، روزنامه شرق در یادداشتی درباره عدم تحویل مدارک تحصیلی دانش آموزان به مادران منتشر کرد که جنجال تازه‌ای به پا کرد. طبق ادعای این روزنامه، اردیبهشت ماه امسال آموزش و پروزش به اولیای مدارس اعلام کرده اند که پرونده و کارنامه دانش آموزان را باید فقط به پدر آن‌ها تحویل می‌دهند.

همچنین این رسانه از ارسال پیامک‌هایی که این موضوع را به مادران اطلاع رسانی کرده، خبر داده است. پس از انتشار این مطالب، بلوای تازه‌ای در فضای مجازی به پا شد و زنان از نابرابری جنسیتی برای مادران سخن گفته و این موضوع را بی احترامی به خود تلقی کرده اند. علت آن نیز به ابهام در تفسیر لفظ ولی در تبصره یک ماده ۱۵۷ آیین نامه اجرایی مدارس مصوب دهم مرداد سال جاری در کمیسیون معین شورای عالی آموزش و پرورش باز می‌گشت. در این تبصره آمده بود: تحویل پرونده و مدارک تحصیلی دانش آموزان به ولی یا سرپرست قانونی وی با تشخیص مدیر بلا مانع است.

مطابق با نامه‌ای که تصویر آن توسط معاون امور زنان و خانواده رئیس جمهوری منتشر شده است؛ در شرایط عادی هیچ تفاوتی بین والدین (پدر یا مادر) در رسیدگی به امور تحصیلی فرزندان و اخذ مدارک و پرونده تحصیلی آنها وجود ندارد.

معاون رئیس‌جمهوری: از مساله تحویل کارنامه به ولیِ دانش‌آموز رفع ابهام شد

کد خبر 629015

برچسب‌ها

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

دیدگاه خوانندگان

اخبار بازار و کسب و کار

خواندنی‌ها