شهردار تهران گفت: همه مراکزی که می‌توانند در مهار کرونا مشارکت کنند، باید به میدان بیایند.

زاکانی

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از خبرگزاری شهر، علیرضا زاکانی شهردار تهران صبح امروز در آیین افتتاح و آغاز به کار ۲۶ مرکز واکسیناسیون کووید ۱۹ گفت:  شهرداری تلاش کرد این ۲۶ پایگاه که به صورت ثابت و سیار است راه اندازی کند در مسیر پیش رو با همه دستگاه های خدمتگزار تعامل برقرار می کنیم و نزدیک به ۵۰ درصد از ۳۰۰ هزار دُز واکسن را در اینجا تزریق کند. امیدواریم بتوانیم این خدمت را توسعه دهیم و بتوانیم در ابعاد مختلف و فراتر از امر واکسیناسیون به مردم خدمت رسانی کنیم.

 علیرضا زاکانی در جمع خبرنگاران گفت: برنامه ریزی کردیم تا ۱۰ مهر ماه حتما افراد بالای ۱۸ سال را در تهران واکسینه کنیم و نیازمند این بودیم که جایگاه‌هایی داشته باشیم که ۷۰۰ هزار دُز واکسن در آن تزریق شود.

او ادامه داد: شهرداری رویکرد جدیدی را برای به کارگیری همه ظرفیت‌های خود برای خدمت به مردم در پیش گرفته است. شهرداری تلاش کرد این ۲۶ پایگاه که به صورت ثابت و سیار است راه اندازی کند و نزدیک به ۵۰ درصد از ۳۰۰ هزار دُز واکسن را در اینجا تزریق کند. امیدواریم بتوانیم این خدمت را توسعه دهیم و بتوانیم در ابعاد مختلف و فراتر از امر واکسیناسیون به مردم خدمت رسانی کنیم.

زاکانی درباره دیگر اقدامات شهرداری برای تسریع روند واکسیناسیون عنوان کرد: شهرداری در واقع ظرفیت‌های خود را در گذشته در اختیار قرار داده بوده است و الان هم اگر مجموعه‌ای باشد و قصد خدمتگزاری داشته باشد، ما کمک خواهیم کرد. در رویکرد جدید نیز شهرداری ظرفیت‌های خود را در بخش آتش‌نشانی، بهره برداری مترو و یا در حوزه تامین مکان توسعه می دهد تا خدمات ارائه شود. علاوه بر آن خدمات سیار نیز از امروز آغاز می‌کنیم. نیروی انسانی هم وجود دارد، اما اصل نیروی انسانی نیروی مردمی است.

او در ادامه عنوان کرد: بنا است شهرداری تهران از یک نهاد خدماتی به یک نهاد خدمتگزار اجتماعی تبدیل شود. یعنی باید در تعامل با همه دستگاه ها و در پیوستگی با ملت، ظرفیت خدمت شهرداری را در جهت خدمتگزاری به مردم بالا ببریم و این مختص بهداشت و درمان نیست بلکه در مسیری که داریم حرکت می‌کنیم با همه دستگاه‌های خدمتگزار تعامل و ارتباط را برقرار می کنیم.

شهردار تهران ذکر کرد: می خواهیم سه جزء شهر، شهروند و شهرداری را در یک پیوستگی آشکار باهم ببینیم، بالطبع وقتی از شهروند صحبت می کنید جریان خیریه ها، سمن ها و مجموعه‌های مردمی فداکار لوکوموتیوهای خدمتگزاری هستند که شهرداری به بهترین نحو با آنها ارتباط برقرار خواهد کرد و از ظرفیت آن‌ها برای مردم و از ظرفیت خود برای این سمن ها جهت خدمتگزاری به مردم استفاده خواهد کرد.

او درباره آخرین وضعیت درخواستی که به ستاد کرونا جهت موافقت با اقدامات شهرداری برای پیشبرد امور در حوزه کرونا داده شد، گفت: رئیس جمهور دستور دادند و حدود دو روز قبل دستور ایشان به وزیر بهداشت و درمان داده شده و روز یکشنبه هفته آینده در جلسه ای  در هیات دولت با وزیر بهداشت مذاکره خواهیم کرد. رییس جمهور نیز بر این هماهنگی ها تاکید داشتند.

زاکانی همچنین در سخنانی که خبرگزاری مهر آن را منتشر کرد گفت:  قدرت دین، قدرت رهبری دینی و قدرت مردم را جمهوری اسلامی نمایان کرد. کسانی امیدوار شدند در این انقلاب که در پرتو حق خواهی خود تلاش می کردند اما به ذهن و دلشان خطور نمی کرد که با توسل به دین و رهبری پیامبر گونه امام بر استکبار داخلی و جهانی تسلط پیدا کند و ذهن هایی نیز نگران شدند.

وی ادامه داد: اربعین نهضت آخرالزمانی است و باز امیدها و نگرانی هایی را به دنبال داشته است. امید جبهه حق و نگرانی کسانی که دشمن ملت ها هستند. ما با همه وجود اربعین را پاس می داریم و به عنوان یک بازمانده از طریق سید الشهدا در حرکت به سمت کربلا ادای دین خود را در این مکان و با خدمت به مردم جبران می کنیم.

شهردار تهران بیان کرد: هفته دفاع مقدس است و تجلی همان سه ویژگی که ذکر کردم باعث شد جنگ تحمیلی به دفاع مقدس تبدیل شود.

وی با بیان اینکه ما راهی نداریم جز با تمسک به اسلام و پیوری در رهبری و حضور در میدان مردم بتوانیم از قله های مختلف عبور کنیم و خودمان را به قله نهایی که تحویل پرچم انقلاب اسلامی به دست ولی و صاحب حقیقی مان هست برسیم، گفت: این پاندمی روزانه ده ها هزار نفر در سراسر جهان را داره به کام مرگ می کشاند. این بیماری نه چیزی است که یک روزه و یک هفته و یک ماهه پرونده اش بسته شود. بلکه باید با آن زندگی کنیم و مهار کنیم و زمین‌گیرش کنیم.

او گفت: این کار با شدت بالایی با حضور کادر درمان درماه های متمادی در حال انجام است و کادر درمان با سربلندی از آن بیرون آمدند و شهیدان سلامت زیادی در این راه داشته‌ایم. این راه نیاز به حضور جدی همه مراکزی که می توانند به ملت خدمت کنند، دارد.

شهردار تهران گفت: تا امروز تلاش شهرداری معطوف به کمک به دیگران و ارائه خدمات بود و با موفقیت این کار را کرد. طی ماه‌های گذشته خدمات شایسته‌ای توسط شهرداری در نهایت گمنانی در طبق اخلاص گذاشته شد که قابل تقدیر است.

وی بیان کرد: شهرداری همه ظرفیت‌های خود را بنا شد که به میدان بیاورد. از بخش حمل و نقل گرفته تا آتش نشانی و شرکت شهر سالم و غیره همه یکپارچه می‌خواهند رنگ و بوی خدمت و مواجه با این بیماری را به خود بگیرند و فراتر از تزریق واکسن تلاش می‌کنیم با تکمیل ظرفیت‌هایی که در ستاد مواجه با بیماری کرونا در شهرداری راه اندازی شد، تلاش ما معطوف به این باشد که با توسعه واکسیناسیون شروع و آنرا به سمتی که با فاصله‌گذاری هوشمند اجتماعی و نقش آفرینی شهرداری و ارائه سطح بالایی از خدمات اجتماعی این بیماری را مهار کنیم.

شهردار تهران ابراز امیدواری کرد با توسعه این خدمات شهرداری بتواند وعده تبدیل شدن به نهاد خدمت گذار اجتماعی را در عمل محقق کند.

کد خبر 628616

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار