یک خیابان در تگزاس آمریکا طی پنج تا هفت روز با چاپ سه بعدی خانه‌ها، سر و شکل تازه‌ای به خود گرفت.

62035854.jpg

به گزارش همشهری آنلاین، ایسنا به نقل از آی‌ای، در تگزاس آمریکا خیابانی به نام "خیابان هفدهم شرقی" قرار دارد. این خیابان یک خیابان زیبا و سرزنده با خانه‌های بزرگ است. اما نکته قابل توجه در مورد آن این است که تمام خانه‌های آن با فناوری چاپ سه بعدی ساخته شده‌اند.

این خانه‌ها حاصل معماری "لوگان" با فناوری چاپ سه بعدی شرکت "آیکان"(ICON) است که از سیستم ساختی موسوم به "ولکان"(Vulcan) استفاده می‌کند. ضمن اینکه چاپ این خانه‌ها تنها پنج تا هفت روز به طول انجامید.

چاپ ۳ بعدی تمام خانه‌های یک خیابان در یک هفته!

فناوری چاپ سه بعدی در حال حاضر، خانه‌هایی ایمن‌تر و مقاوم‌تر فراهم می‌کند که برای مقاومت در برابر آتش، سیل، باد و سایر بلایای طبیعی بهتر از خانه‌های رایج معمول هستند.

این خانه‌ها دو یا چهار خوابه هستند و بین ۸۳ تا ۱۸۵ متر مربع متراژ آنهاست. همه خانه‌ها دارای ایوان‌های سرپوشیده، پارکینگ سرپوشیده، اتاق‌های بزرگ و دلباز و پنجره‌هایی هستند که به اندازه کافی بزرگ هستند تا نور زیادی را وارد خانه کنند.

چاپ ۳ بعدی تمام خانه‌های یک خیابان در یک هفته!

این البته تلاش برای چاپ سه بعدی خانه‌ها در ایالات متحده نیست. در ماه مارس ۲۰۲۱ شرکت "مایتی بیلدینگز"(Mighty Buildings) که متخصص چاپ سه بعدی خانه‌ها در اندازه‌های مختلف است، اعلام کرد که قصد دارد یک مجموعه ۱۵ میلیون دلاری از خانه‌های چاپ سه بعدی در کالیفرنیا بسازد.

خانه‌تان را ۲۴ ساعته چاپ کنید

به گفته این شرکت، این پروژه پس از اتمام به عنوان "اولین مجموعه خانه‌های چاپ سه بعدی برنامه‌ریزی شده جهان" شناخته خواهد شد. در حالی که این پروژه ممکن است اولین در جهان باشد، اما قطعاً آخرین نخواهد بود.

چاپ ۳ بعدی تمام خانه‌های یک خیابان در یک هفته!

در سال ۲۰۱۸ ارزش صنعت تولید مواد افزودنی هشت میلیارد دلار بود. با این حال انتظار می‌رود ارزش این صنعت تا سال ۲۰۲۶ به لطف نرخ رشد سالانه ۲۴ تا ۲۶ درصدی به ۵۱ میلیارد دلار برسد.

از آنجا که فناوری چاپ سه بعدی در بخش ساخت و ساز انقلابی ایجاد کرده است، راهی امن‌تر و سریع‌تر برای ساخت خانه‌ها نسبت به هر زمان دیگری است. بنابراین ما مطمئناً از این پس با خیابان‌های هفدهم شرقی بیشتری روبرو خواهیم شد.

کد خبر 628061

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار