رها کردن فاضلاب خروجی برخی واحدهای تولید آب‌میوه و کنستانتره در آذربایجان غربی به نگرانی مردمی تبدیل شده است.

آب میوه

به گزارش همشهری آنلاین، واحدهای تولید آب‌میوه و کنسانتره میوه در آذربایجان‌غربی در هفته‌های اخیر، روزهای پر کاری را پشت سر می‌گذارند و برخی از این واحدها در ۳شیفت کار می‌کنند. این موضوع موجب شده است تا مخازن فاضلاب برخی از این واحدها پر و فاضلاب خروجی وارد مزارع کشاورزی و رودخانه‌ها شود.

مدیرکل حفاظت محیط‌زیست آذربایجان‌غربی با تاکید بر اینکه برای کنترل این موارد بازدیدهای سر زده انجام می‌شود و هشدارها و اقدامات لازم صورت می گیرد، گفت: در روزهای اخیر هم  از ۳واحد تولید کنسانتره آب میوه در شهرستان ارومیه بازدید کردیم و از نزدیک در جریان میزان ایجاد آلایندگی زیست محیطی در انهار و خاک‌های اطراف واحدها قرار گرفتیم.

مهران نظری با تاکید بر اینکه این بازدیدها برای پیگیری شکایات مردمی انجام شد، افزود: با توجه به بالا بودن میزان آلودگی ایجاد شده، پرونده تخلف زیست‌محیطی یکی از این واحدها به مرجع قضایی ارجاع و به بقیه واحدها هشدارهای لازم داده شد.

مدیر کل حفاظت محیط زیست آذربایجان‌غربی  با اشاره به افزایش نظارت‌های این اداره کل برای شناسایی واحدهای آلاینده و متخلفانی که سلامت شهروندان را به خطر می‌اندازند، اظهار کرد: واحدهای متخلف به  مراجع قضایی معرفی خواهند شد تا هر واحد تولیدی و خدماتی، حفاظت از محیط‌زیست و حفظ سلامت مردم را در اولویت فعالیت‌های تولیدی خود قرار دهند.

کد خبر 627827

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار