سخنگوی طالبان در گفت‌وگو با یک شبکه ژاپنی در خصوص زمان تشکیل نهایی کابینه جدید افغانستان توضیح داد. 

سهیل شاهین

به گزارش همشهری‌آنلاین به نقل از فارس، «سهیل شاهین» سخنگوی طالبان در خصوص ساختار دولت جدید در افغانستان و زمان تشکیل آن با شبکه ژاپنی «NHK» گفت‌وگو کرد. 

وی در مصاحبه با این شبکه تصریح کرد که تشکیل نهایی دولت طالبان به «چند روز یا چند ماه نیاز دارد و ممکن است ترکیب این دولت تغییر کند». 

شاهین افزود: «مراسم تحلیف برای دولت جدید برنامه‌ریزی شده بود، اما سپس لغو شد». 

طالبان برای جلب نظر ایران به بیانات امام خمینی استناد می‌کند

عکس‌های یادگاری طالبان بعد از تصرف «محله دزدها»

افشاگری دیپلمات آمریکایی از فرار اشرف غنی و بر هم خوردن توافق با طالبان

ویدئو | «ملا برادر» اختلاف و زخمی شدنش را تکذیب کرد

سخنگوی طالبان توضیح داد: «ما برای این کار برنامه‌ریزی کرده بودیم، اما نظراتی مبنی بر ضرورت انتخاب همه وزرا وجود داشت و ما تصمیم گرفتیم مراسم را به تعویق بیندازیم. ما به کشورهایی که دعوت‌نامه ارسال کرده بودیم، لغو این مراسم را نیز ابلاغ کردیم». 

«روسیا الیوم» با بازنشر این مصاحبه نوشت که وی در بخش دیگری از سخنانش تاکید کرد: «طالبان آماده ایجاد یک مرحله جدید از روابط دوجانبه با ایالات متحده است». 

شاهین در خصوص احتمال خروج افغان‌ها برای کار در شرکت‌های ژاپنی گفت: «هر کسی که دارای گذرنامه و ویزای معتبر باشد، می‌تواند کشور را ترک کند». 

مراسم تحلیف دولت طالبان قرار بود سوم سپتامبر جاری برگزار شود و از چندین کشور از جمله ترکیه، چین، روسیه، ایران، پاکستان و قطر برای حضور در این مراسم، رسما دعوت به عمل آمده بود، اما این مراسم به دلایل نامعلوم به تاخیر افتاد و تاکنون طالبان درباره زمان اعلام دولت جدید اظهارنظری نکرده است. 

طالبان چندی پیش رئیس دولت و سایر اعضای کابینه را که گفته می‌شود، موقت هستند اعلام کرد که واکنش‌های منفی بسیاری به همراه داشت زیرا در حالی که این گروه وعده داده بود از همه اقوام و گروه‌ها در آینده استفاده شود، عملا، ترکیب اعلامی در تضاد با این وعده بود.

کد خبر 627396

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار