اسیر فلسطینی و مغز متفکر فرار بزرگ از زندان صهیونیستی جلبوع، از طریق وکیل خود نامه‌ای خطاب به مادر و سایر اعضای خانواده‌اش ارسال کرد. 

«محمود العارضه» اسیر فلسطینی

 به گزارش همشهری‌آنلاین به نقل از فارس، «محمود العارضه» اسیر فلسطینی که مغز متفکر فرار بزرگ گروه شش نفره اسرای فلسطینی از زندان فوق امنیتی «جلبوع» بود، از طریق وکیلش نامه‌ای تکان‌دهنده خطاب به مادرش ارسال کرد. 

به نوشته پایگاه خبری «عربی ۲۱»، «خالد رسلان محاجنه» وکیل مدافع هیأت اسرا و آزادگان فلسطینی که وکالت این اسرا را بر عهده دارد، این نامه را رسانه‌ای کرد. نامه در عین سادگی نشان‌دهنده محرومیت طولانی مدت اسرا و وضعیت سخت شش اسیر پس از فرار از زندان و تلاش برای یافتن غذا و ادامه مخفی‌ماندن از چشم مأموران رژیم صهیونیستی را نشان می‌دهد: 

«پس از سلام و درود، [مادرم] تلاش کردم قبل از اینکه از این جهان بروی، بیایم تا تو را در آغوش بگیرم، اما خداوند تقدیری غیر از این برای ما مقرر کرد. شما در قلب من هستی و به شما مژده می‌دهم که [در زمان آزادی چند روزه‌ام] انجیر، میوه کاکتوس و انار خوردم. المعروف (نوعی گیاه صحرایی)، آویشن صحرایی خوردم. پس از ۲۵ سال محرومیت، گواوا خوردم. من یک جعبه عسل در جیبم برای هدیه به شما داشتم». 

«به خواهران عزیزم باسمة، ربی و ختام و سائده و همه برادرانم سلام می‌گویم. من بسیار مشتاق دیدارشان هستم. آزادی را نفس کشیدم و دیدم که دنیا تغییر کرده است. من ساعت‌های طولانی از کوه‌های فلسطین بالا رفتم و از دشت‌های وسیع عبور کردم در حالی که می‌دانستم که دشت «عرابه» تنها قطعه کوچکی از دشت‌های بیسان و الناصره است». 

«درود می‌فرستم بر همه اعضای خانواده و دوستانم. درود بر خواهرزاده‌ام، «اسینات» که جوراب‌هایش را پوشیدم و با آن، کوه‌ها را پشت سر گذاشتم. درود بر عبدالله، هدیل، یوسف، همسر رداد، و همه اعضای خانواده، سارة، رهف، غادة، محمد و همگی… سلام ویژه به هدی که من بشدت مشتاق دیدار او هستم و همه داستان و حکایتم را برای او ارسال خواهم کرد». 

نامه تأثربرانگیز مغز متفکر فرار بزرگ از زندان فوق امنیتی «جلبوع» به مادرش

شش اسیر فلسطینی پانزدهم شهریور موفق شدند از طریق حفر تونل در زندان فوق امنیتی جلبوع واقع در شمال فلسطین اشغالی، از زندان فرار کنند. رژیم صهیونیستی از همان ساعات اولیه با صدها نیرو جستجو برای پیدا کردن این اسرا را آغاز کرد و تا کنون چهار نفر از این اسرا را بازداشت کرده است.

کد خبر 627327

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار