استاندار تهران گفت: سرعت واکسیناسیون بیشتر شده است اما هنوز در این زمینه عقب هستیم.

واکسن کرونا

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از ایسنا، انوشیروان محسنی بندپی استاندار تهران در جلسه آغاز شیفت سوم و فعالیت ۲۴ساعته مراکز واکسیناسیون سپاه تهران با اشاره به اینکه بحث کرونا مسأله فوری و فوتی کشور ماست، اظهار کرد: آسیب های روانی و اقتصادی از جمله مشکلات مرگ های ناشی از کرونا است.

وی ادامه داد: خدا رو شکر با دیپلماسی فعال و تخصیص ارز و صحبت رپیس‌جمهور با سایر کشورها، واردات واکسن بیشتر شده است اما هنوز در این زمینه عقب هستیم؛ البته ظرفیت ارزشمند سپاه و بسیج در مقاطع حساس به کمک ما آمده است.

استاندار تهران تصریح کرد: هرچه بتوانیم سرعت واکسیناسیون را بیشتر کنیم، تعداد مرگ و میر کاهش می یابد. برای حفظ سلامت انسان ها، گردش اقتصاد کشور و برای پیشگیری از اختلالات روحی و روانی جامعه باید واکسیناسیون را با سرعت بیشتری دنبال کنیم. در تهران از ۱۲ میلیون نفر فقط ۲ میلیون نفر واکسن دریافت کرده‌اند.

محسنی بندپی گفت: بیش از ۳۵ میلیون دوز واکسن در کشور تزریق شده است که این عدد در تهران بیش از ۶ میلیون دوز است یعنی ۴۲ درصد استان تهران واکسن دریافت کرده اند و از میانیگن کشور عقب نیستیم، اما ۵۹ درصد جمعیت بالای ۱۸ سال در کشور واکسن دریافت کرده اند که این عدد برای تهران ۵۶ درصد است.

استاندار تهران تاکید کرد: باید ظرف یک ماه ۹۰ درصد جامعه هدف استان تهران واکسن دریافت کنند.

کد خبر 626555

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار