رئیس مرکز برنامه‌ریزی منابع انسانی و امور اداری آموزش و پرورش از صدور احکام فوق‌العاده ویژه معلمان خبر داد و روند ساماندهی نیروی انسانی را در آغاز سال‌ تحصیلی جدید تشریح کرد.

معلم

به گزارش همشهری‌آنلاین به نقل از ایسنا، ناصر سلیمان‌زاده رئیس مرکز برنامه‌ریزی منابع انسانی و امور اداری آموزش و پرورش در گردهمایی مشترک اعضای شورای معاونان و مدیران کل آموزش و پرورش سراسر کشور درخصوص «ساماندهی نیروی انسانی» اظهار کرد: در رابطه با به‌کارگیری نیروهای قرآنی، نهضت سوادآموزی و ...، بخشنامه‌ای تدوین شده که تا پایان همین هفته به استان‌ها ارسال خواهد شد. بر اساس این بخشنامه، تمام افرادی که دوره‌های مهارت آموزش را سپری کرده‌اند از ابتدای مهر استخدام خواهند شد.

وی افزود: افرادی که دوره‌های مهارت‌آموزی را تاکنون به پایان نرسانده‌اند، پس از اتمام این دوره‌ها به صورت پیمانی استخدام خواهند شد. همچنین دوره آموزشی افرادی که امسال موفق به کسب نمره حدنصاب در آزمون اول مرداد ۱۴۰۰ شده‌اند از اول مهر آغاز خواهد شد.

سلیمان‌زاده گفت: با تلاش‌های همکارانم در وزارت آموزش و پرورش، احکام «فوق‌العاده ویژه معلمان» با میانگین ۲۱% صادر شد و به دلیل محدودیت‌های قانونی افزایش درصدها وجود نداشت و بسیاری از همکاران از ابتدای مهر ارتقای رتبه خواهند داشت و همکاران در مناطق و شهرستان‌ها به زودی احکام مربوط را صادر خواهند کرد.

رئیس مرکز برنامه‌ریزی منابع انسانی و امور اداری افزود: در برنامه‌ریزی ساماندهی نیروی انسانی، به‌کارگیری ۲۴ ساعت در هفته معلمان حق‌التدریس توصیه و تاکید می‌شود تا افرادی که در مرحله سوم یا چهارم دوره‌های مهارت‌آموزی را با موفقیت سپری می‌کنند، بلافاصله بتوانیم حکم استخدام آنها را صادر کنیم.

وی درخصوص نیروی انسانی سازمان تعلیم و تربیت بیان کرد: نیروی انسانی سازمان تعلیم و تربیت با تصویب تشکیلات تفضیلی آن تامین خواهد شد و در استان و شهرستان‌ها از ظرفیت کارشناسان بخش پیش‌دبستانی و غیردولتی کمک خواهیم گرفت.

در ضمن موضوع لایحه رتبه‌بندی معلمان همچنان در حال پیگیری است و به همکاران توصیه می‌شود در صورت امکان و نیاز مناطق استمرار خدمت داشته باشند تا بتوانند از مزایای مربوط بهره‌مند شوند.
 

کد خبر 626064

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار