دبیرکل جمعیت هلال احمر از ورود ۱۰ میلیون دوز واکسن کرونا به کشور در هفته جاری خبر داد. 

واردات واکسن کرونا

به گزارش همشهری‌آنلاین به نقل از مهر، محمدحسن قوسیان مقدم دبیرکل جمعیت هلال احمر گفت: بر اساس توافقات انجام‌شده، ۵ میلیون دوز واکسن سینوفارم از کشور چین فردا وارد کشور خواهد شد و پنج‌شنبه نیز یک محموله ۵ میلیون دوزی دیگر وارد کشور می‌شود و بدین‌ترتیب مجموع واکسن‌های وارداتی توسط هلال احمر در شهریور به رقم ۲۲ میلیون و ۲۰۰ هزار دوز می‌رسد.

دبیرکل جمعیت هلال احمر افزود: بر اساس توافقات انجام‌شده نیز در مهر ۳۰ میلیون دوز واکسن توسط هلال احمر وارد کشور می‌شود تا بتوانیم سرعت واکسیناسیون را در کشور افزایش دهیم و شاهد کاهش آمار تلفات و مبتلایان به ویروس کرونا باشیم.

قوسیان مقدم در خصوص کشورهای مبدا برای واردات واکسن نیز گفت: در حال حاضر تنها طرف معاملات ما کشور چین برای واردات واکسن سینوفارم است، اما در تلاشیم با یک الی دو کشور دیگر نیز برای واردات واکسن وارد مذاکره شویم.

وی تاکید کرد: تمام تلاش هلال احمر ورود واکسن‌های سالم و با تاریخ انقضای بلندمدت است و به هیچ وجه به سمت واکسن‌های دارای شائبه یا دارای تاریخ انقضای کوتاه مدت نمی‌رویم.

دبیرکل جمعیت هلال احمر در خصوص سرعت واکسیناسیون نیز عنوان کرد: واکسیناسیون در حال حاضر بر اساس سن افراد انجام می‌شود و به محض واکسینه شدن ۷۰ درصد از متولدین سال‌های اعلامی از سوی وزارت بهداشت، سن واکسیناسیون کاهش پیدا کرده و افراد جدیدی برای دریافت واکسن می‌توانند اقدام کنند.
 

کد خبر 626059

برچسب‌ها

پر بیننده‌ترین اخبار بهداشت و درمان

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha